Škoda Auto

Škoda ukázala první detaily nové sportovní Octavie. Podívejte se!

Nová Ocatvia RS iV s plug-in hybridním pohonem má být největším lákadlem značky Škoda na nadcházejícím autosalonu v Ženevě. Automobilka odhalila první detaily interiéru i exteriéru na krátkém videu.

Octavia RS iV je první první plug-in hybridní model značky Škoda ve verzi RS. Světovou premiéru bude mít 3. březnana autosalonu ve švýcarské Ženevě. Škodovka s předstihem ukazuje alespoň pár detailů.

“Vrcholná sportovní verze čtvrté generace modelu Octavia spojuje tradici s inovacemi. Typické černé prvky na karoserii a sportovně laděný interiér navazují na historii modelů RS,” uvádí video automobilka.

Novinka dostala typické prvky sportovně laděných modelů značky - černou masku chladiče, vzduchové clony Air Curtains ve sportovně laděném předním spoileru, zadní spoiler s aerodynamickými dekoračními prvky Aero Flaps a černý zadní difuzor.

Skrze černá kola z lehkých slitin jsou vidět červeně lakované brzdové třmeny, páté dveře verze liftback zdobí černý RS spoiler a verze kombi má střešní spoiler v barvě vozu.

Související obsah

Charakteristickou atmosféru převážně černého interiéru dotváří kontrastní prošití sportovních sedadel s integrovanými hlavovými opěrkami a tříramenný multifunkční sportovní volant.

Sportovní jízdní výkony má poprvé zajistit plug-in hybridní hnací ústrojí. Benzinový motor 1,4 TSI a elektromotor o výkonu 85 kW spolu generují systémový výkon 180 kW (245 koní) a točivý moment 400 Nm. Dynamické jízdní vlastnosti podporuje i sportovní podvozek.

Související obsah

Octavia RS iV ujede v cyklu WLTP až 55 kilometrů s čistě elektrickým pohonem.

Škodovka na autosalonu v Ženevě představí i další modely. Plug-in hybridní “klasickou” Octavii iV s motorem 1,4 TSI, který spolu s elektromotorem dává systémový výkon 150 kW (204 koní) a maximální točivý moment 350 Nm.

Související obsah

Svou výstavní premiéru bude mít v Ženevě také Kamiq Scoutline. Škoda tak poprvé nabídne SUV ve verzi Scoutline. “Dobrodružný vzhled” mají městskému SUV dodat matně černé lemy blatníků a robustní stříbrné prvky na karoserii. Interiér dozdobí specifické dekorační prvky.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události