BMW

Mnichovská fotokopírka funguje dobře, aneb najděte 10 rozdílů

Mnichovská fotokopírka funguje dobře, aneb najděte 10 rozdílů
Zdroj: BMW

Přivítejte nové BMW X3. A pořádně si promněte oči, ať si neuděláte ostudu. V provedení M40i jde přímo proti Audi SQ5.

Přivítejte nové BMW X3. A pořádně si promněte oči, ať si neuděláte ostudu. Je to pokračování SUV mánie, dočkáme si i BMW X2 a pak i velké a luxusní X7 - jasná konkurence pro Range Rover.

Opravdu je nové?
Ano, je. Kontrolovali jsme to dvakrát! Ale bude to vidět jen při přímém srovnání, to je asi pravda. Má míň plastů na karoserii, nová přední světla a jinou mřížku chladiče. Při bližším zkoumání si všimnete radaru v předním nárazníku pro systém ​​Driving Assistant Plus společnosti BMW a aktivní vzduchové klapce, která pomáhá usměrňovat proudění vzduchu v závislosti na jízdním režimu a teplotě motoru. Zezadu mají všechny nové X3 dvojité výfuky a mohou být vybaveny příplatkovými LED lampami.

DOPORUČUJEME: 10 novinek od BMW, které stihneme do konce roku 2018

Takže je stejně velké?
Vnějšími rozměry ano, ale rozvor náprav se zvětšil o pět centimetrů na finálních 2864 mm. Znáte to. Víc místa uvnitř, jistější jízdní vlastnosti, blablabla... Důležitější je, že X3 zhubnula až 55 kg, a že systém xDrive pořád funguje tak, že preferuje zadní nápravu, a že pohon předních kol se připojuje dle potřeby. Automat má pořád osm rychlostí, ale je nový zdní diferenciál a rozvodovka.


Řekněte mi něco o té X3 M40i...

To je novinka v nabídce, šestiválec 3,0 litru s dvojitým turbodmychadlem, který můžete znát z M140i, M240i a 340i. Kromě silného motoru se můžete těšit i na sportovní výfuk a větší brzdy. Parametry tohoto modelu jsou vskutku sportovní - 360 koní a 500 Nm, zrychlení z nuly na 100 km/h je záležitostí 4,8 s a maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

DOPORUČUJEME: BMW 8, auto, které odstartuje velkou mnichovskou revoluci!


A další motory?

Od začátku bude kromě M40i k mání i naftové provedení xDrive20d (190 k) a šestiválec xDrive30d (265 k). Později je doplní benzínové verze xDrive30i (252 k) a základní xDrive20i (184 k). Všechna auta budou mít pohon všech kol a automat, v americe se ale bude X3 prodávat i jako zadokolka.

Jaký je interiér?
Nezměnil se. Jen je vylepšený, aby držel krok s technologickým tempem nejnovějších modelů BMW. Nový je 10,2-palcový infotainment systém iDrive s ovládáním gesty, multifunkční kožený volant a spousta úložných prostorů. Jak už zaznělo, je víc místa na zadních sedadlech, kufr je pořád stejný a má 550 litrů.

DOPORUČUJEME: Nové bestiální BMW M5 má vypínatelný pohon všech kol a parádně jezdí bokem!

A kdy si ho můžu koupit?
Oficiální představení bude v září ve Frankfurtu a pak hned půjde do prodeje. Počítejte s podobnými cenami jako za stávající provedení.

MÁTE RADI AUTA? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události