Testování

Tajné testování v Praze. A pozor, za jeho volantem můžeš sedět i ty!

Tajné testování v Praze. A pozor, za jeho volantem můžeš sedět i ty!
Zdroj: Viktor Škaroupka

V Praze a na několika dalších místech v ČR můžete vidět při testování tyhle maskované prototypy. Jde o nové Mercedesy třídy A.

Nový Mercedes třídy A se ukáže světu až příští rok, ale vy ho můžete vidět už nyní - jezdí po Praze a v okolí Plzně. Jenže jsou to maskované prototypy! Nedivte se, už předtím se tady zkoušeli Mercedesy třídy E a C, v roce 2008 jeden maskovaný prototyp dokonce boural s tramvají přímo v centru Prahy. A proč se testují zrovna u nás? 


DOPORUČUJEME: Škoda Karoq testuje na Nordschelife, nejtěžším okruhu na světě!

V Praze, Plzni a Mladé Boleslavi jsou totiž vývojové a konstrukční kanceláře firmy MBTech, která pro Mercedes-Benz testuje už dlouhé roky auta v městském provozu. Jejich profesionální řidiči najezdí s auty statisíce kilometrů, aby posbírali data a následně odladili nejen jejich jízdní vlastnosti, ale taky spolehlivost a funkčnost. Firma MBTech dříve patřila přímo Mercedesu, nyní je pod křídly francouzské skupiny Akka Technologies, která pracuje i pro další světové automobilky, ale třeba i pro výrobce autobusů a letadel. 


DOPORUČUJEME: Tajné video - BMW testuje svoje auta za polárním kruhem


Pozor, řídit ho můžete i vy!

Nový Mercedes A se bez maskování představí v příštím roce, bude to jeho už čtvrtá generace. Měl by mít úplně nový design, novou podvozkovou platformu pro malá auta a novinkou budou i motory, v čele s tříválcovým turbodieselem, od kterého si Mercedes hodně slibuje. Pro automobilku je to tedy hodně důležitý model. A pozor, na jeho vývoji byste se mohli podílet i vy! Plzeňská pobočka firmy MBTech totiž hledá testovací řidiče - na jejich inzeráty můžete narazit na portálech s pracovní nabídkou. Požadují věk od 25 let, bezúhonnost, řidičskou praxi, nulový stav bodů na kartě řidiče a samozřejmě vysokou zodpovědnost. Nabízí 90 Kč za hodinu + příplatky. 


DOPORUČUJEME: Baví vás auta? Podívejte se na naše videotesty! 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události