Porsche

I rakouská policie má služební sporťák - Porsche 911

I rakouská policie má služební sporťák - Porsche 911
Zdroj: Porsche

Na dálnicích v Rakousku nehlídají jen radary, ale čerstvě i Porsche 911. A pozor, i tohle má policie jen půjčené!

Asi je to nějaká nová móda, automobilky půjčují policii svoje vrcholné modely, snad v honbě za reklamou. Řidiči v Rakousku si tak čerstvě musí dávat pozor na policejní Porsche 911, které bude brázdit zdejší dálnice. Pokuď se nic mimořádného nestane, ehm ehm, tak ho policie vrátí v říjnu. 


DOPORUČUJEME: Policejní škodovky jezdí po celém světě. FOTOGALERIE!

Na první pohled poznáte, že je to klasické Porsche 911 Carrera. Je to provedení s pohonem všech kol, šestiválcový boxer dává výkon 370 koní, stovka je záležitostí 4,4 vteřiny a maximální rychlost je 293 km/h. I tenhle policejní sporťák prošel jen drobnými úpravami - majáky, vysílačka a polepy válečný barvami. Ale nebojte, že by se z toho snad stal standard - běžně budou rakouští policisté dál používat Škody Octavie 4x4 a VW Touran. 


DOPORUČUJEME: Policie dostala od BMW druhou úplně novou i8. Opět zdarma. Do Brna kvůli technické závadě napoprvé nedojela...

I česká dálniční policie má svůj sporťák, už druhý, protože ten první byl zničen při nehodě, kdy měl řidič mozkovou příhodu. Jde o BMW i8, které má policie zapůjčené na půl roku, nebo 20 tisíc kilometrů. BMW i8 nejčastěji budete potkávat na dálnicích na jižní Moravě, případně na policejních promoakcích.


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události