Servis

Problémy s brzdami! V ČR musí do servisu 12 tisíc škodovek a VW

Problémy s brzdami! V ČR musí do servisu 12 tisíc škodovek a VW
Zdroj: Škoda Auto

Koncern VW má problém, do servisů musí 385 tisíc aut značek VW, Audi a Škoda. V mezních situacích vám může přestat fungovat ABS a stabilizační systém!

Minulý týden se objevila informace, že některé vozy koncernu VW mohou mít problém s výpadkem systémů ABS a ESP. Nakonec je z toho svolávací akce na bezmála čtyři sta tisíc aut, v Čechách se to týká zhruba dvanácti tisíc vozů koncernu Volkswagen. Ze Škodovek budou svolány některé octavie vyrobené od 1. června 2008 do 1. června 2009.


DOPORUČUJEME: Máte jedno z těchto aut? Pak na nic nečekejte a jeďte do servisu!

S konkrétními čísly přišel mluvčí Škoda Auto Zbyněk Straškraba „U vozů Škoda Octavia se v důsledku termomechanického přetížení může poškodit ukostření. To vede k výpadku systému ABS/ESP. U všech dotčených vozidel je nutno aktualizovat software.“ Jedná se tedy o záležitost, kterou vám v servisu vyřeší na počkání. Nemusíte samozřejmě čekat až vám domů přijde výzva, můžete si sami zavolat do servisu a podle čísla VIN, které najdete v technickém průkazu, si necháte ověřit, zda je vaše auto OK, nebo se ho svolávací akce taky týká.

DOPORUČUJEME: Chcete si (ne)zničit spojku? Poradíme, jak ji maximálně šetřit!

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě. Loni navíc vystřídal japonského konkurenta Toyota v čele světového automobilového trhu, když navzdory skandálu DIESELGATE zvýšil globální prodej o téměř čtyři procenta na rekordních 10,3 milionu vozů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události