Autosedačka

Test odhalil šokující věc! Dvojice autosedaček může zabít vaše dítě

Test odhalil šokující věc! Dvojice autosedaček může zabít vaše dítě
Zdroj: Profimedia

Před dvěma extrémně nebezpečnými sedačkami varují odborníci z německého automotoklubu ADAC. Při nehodě mohou vaše dítě dokonce zabít.

"Důrazně nedoporučujeme nákup dvou typů autosedaček, které při nárazu mohou zabít vaše dítě," upozorňují s odkazem na test německých kolegů odborníci z Ústředního automotoklubu (ÚAMK).

Ti testovali více než dvacet dětských autosedaček, kompletní výsledky budou známy v říjnu. "Toto je však tak závažné zjištění, že nešlo nechat bez povšimnutí," dodal ÚAMK.

U modelu Recaro Optia se základnou SmartClick došlo při čelním nárazu v 64 km/h k oddělení dětské autosedačky i s dítětem ze základny a katapultování směrem na místo spolujezdce. Tento výrobce navíc propadl již podruhé v testu za poslední dva roky! Také loňská verze se při stejném testu utrhla ze základny Recarofix.

Související obsah

Druhá životu nebezpečná sedačka je Jané Grand modelový rok 2017. U ní při čelním nárazu v 64 km/h nevydržely bezpečnostní prvky (isofixové kotvy), kterými ji lze připevnit k isofixovým bodům ve vozidle.

Ani jedna ze společností zatím nedokáží vysvětlit, proč k události došlo. Firma Jané dočasně zastavila prodej modelu Grand a zahájila hloubkovou kontrolu svého výrobku a postupů výroby.

Co dělat, pokud máte sedačku doma?

Ti, kteří mají zakoupen daný model autosedačky, by měli okamžitě kontaktovat prodejce a přestat užívat tento typ dětské autosedačky. Je životu nebezpečný!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události