Měření rychlosti

Na dálnici D1 se v omezení měří pořád jen na jednom úseku

Na dálnici D1 se v omezení měří pořád jen na jednom úseku
Zdroj: TV Nova

Ředitelství silnic a dálnic vyhrožovalo, že se na dálnici D1 bude měřit rychlost jízdy hned na pěti opravovaných úsecích, ale nakonec je úsekové měření rychlosti jen mezi Psáři a Souticemi. Proč?

Ne že by nám to jako řidičům nějak zvlášť vadilo, zvlášť když si myslíme, že v opravovaných úsecích dálnice je důležitější se koukat před sebe a kolem sebe, než úzkostlivě sledovat tachometr, ale Ředitelství silnic a dálnic ani v půlce prázdnin nerealizovalo svoje plány, že by se úsekově měřilo hned na pěti opravoivaných místech dálnice D1. Nepodařilo se jim totiž vysoutěžit firmu, která by se toho zhostila. Jeden tendr zrušilo samo ŘSD, druhý pak antimonopolní úřad.

 

DOPORUČUJEME: Policie se chtěla pochlubit s novým BMW i8, místo toho ukázali, že neumí řídit.

Výsledkem toho je, že ŘSD vypsalo už třetí výběrové řízení na pět sad pro úsekové měření na místech, kde probíhá rekosntrukce dálnice D1. Cena zakázky je 22 milionů korun. Každá sada má 24 hodin a 7 dní v týdnu měřit průměrnou rychlost v zúžených místech dálnice D1 a data s okamžitou a průměrnou rychlostí předávat k dalšímu zpracování.


DOPORUČUJEME: Kromě nového BMW i8 má policie má i flotilu 256koňových Audi A6

 
Jak už zaznělo ale na samém začátku, je otázkou, zda to má nějaký větší smysl, než jen vytahování peněz z kapes řidičů. V zúžených úsecích by se měl totiž řidič soustředit hlavně na řízení. Jakákoliv nepozornost nebo chvilkové odlepení očí od silnice totiž může skončit nehodou, která dokáže dálnici zcela zablokovat.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Měření rychlosti

Důležité Události