Pokuta

Za nezavřené okno nebo nezamčené dveře hrozí pokuta!

Za nezavřené okno nebo nezamčené dveře hrozí pokuta!
Zdroj: Škoda Auto

Je to absurdní, ale je to tak. Policisté i městští strážníci vám mohou dát pokutu za to, že jste nechali u auta pootevřené okénko!

Jestli jste teď jen tázavě zvedli obočí, pak nejste sami. Jenže zákon hovoří jasně: „Řidič, který se hodlá vzdálit od vozidla tak, že nemůže v případě potřeby okamžitě zasáhnout, musí učinit taková opatření, aby vozidlo nemohlo ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a nemohla je neoprávněně užít jiná osoba.“ Jinými slovy, musíte prostě zabránit tomu, aby se vám do auta někdo dostal, nebo s ním dokonce odjel. I když je to váš majetek, a tedy byste si mohli myslet, že s ním můžete nakládat jak chcete, není to pravda a vy za to můžete dostat pokutu. Své o tom ví padesátiletý řidič z Opavy, který o víkendu nechal u svého auta otevřená okna aby auto vyvětral a když se k autu po chvíli vrátil, stáli už tam strážníci. Na případ upozornili novinky.cz.


DOPORUČUJEME: Víte, kdo a kdy se nemusi v autě poutat?

„Hlídka zjistila, že u zaparkovaného vozu je okno řidiče úplně stažené,“ říká k tomu mluvčí opavské městské policie Mgr. Petra Stonišová. „Nechala si zjistit číslo na řidiče, kontaktovala ho a když se řidič vrátil, vytkla mu, že nemá řádně zajištěné vozdilo.“ Muž se prý hájil tím, že šel jen vyvenčit psa. Při následné hádce odmítl jskoukoliv vinu, sedl do auta odjel. Případ teď bude řešit odbor dopravy a muži hrozí pokuta až 1500 Kč. „Přitom se to mohlo vyšeřit jen domluvou a napomenutím,“ dodává Stonišová.

DOPORUČUJEME: Prasklé čelní okno? Můžete dostat pokutu! Víme, jak a za kolik vám ho opraví.

Dejte si tedy pozor, až u svého auta necháte jen pootevřené okénko, protože i za tohle byste mohli dostat od snaživého strážníka pokutu. Dost možná vás podobné trable čekají i když necháte zaparkovaný kabriolet a nenatáhnete střechu... Přijde vám to absurdní? Hlasujte!

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události