Policie

Revoluce! Slovenští policisté dali pokutu za pomalou jízdu

Revoluce! Slovenští policisté dali pokutu za pomalou jízdu
Zdroj: Facebook

Jel na dálnici tak pomalu, že ho předjížděli i kamiony. Pokutu dostal právem. A my jen doufáme, že se něco podobného začne hlídat i u nás.

Je víc nebezpečná pomalá nebo rychlá jízda? Samozřejmě, že záleží na konkrétních okolnostech a úhlu pohledu, ale všichni víme, že jedno pomalu jedoucí auto dokáže znepříjemnit život stovkách dalších řidičů. Právě bezdůvodně pomalá jízda je nejčastější příčinou agresivního chování ostatních řidičů. Každopádně pomalá jízda na dálnici je přestupkem! A na Slovensku je minimální dálniční rychlost 80 km/h. Podobné je to i u nás, paragraf 36 Zákona provozu na pozemních komunikacích říká: „Dojde-li během jízdy na vozidle nebo nákladu k závadě, pro kterou nelze dosáhnout na rovině rychlosti nejméně 80 km/hod, musí řidič dálnici opustit na nejbližším výjezdu.“

DOPORUČUJEME: Naměřili mu 242 km/h. Jeho výmluva je pobavila, ale neobstála!Slovenský řidič Peugeot 406 jel na dálnici D1 směrem do Bratislavy ještě o kus pomaleji, konkrétně mu policie naměřila rychlost mezi 60 až 70 km/h. Jel tak pomalu, že ho předjížděli i kamiony a svou pomalou jízdou tak vyvolával na dálnici nebezpečné situace. Hlídka ho zastavila, řidiče i vůz prolustrovala a po negativní dechové zkoušce dostal řidič pokutu 50 Euro za příliš pomalou jízdu a byl upozorněn, ať v jízdě po dálnici už nepokračuje. A co se stalo pak?


DOPORUČUJEME: Luxusní dvojčata od Lamborghini jsou na prodej. Cena? Skoro za pakatel...


O tři hodiny později narazila ta samá policejní hlídka na dálnici na stejného řidiče. Opět nejel rychleji jak 70 km/h, ale to už policisté neměli slitování... Řidič na místě přišel o řidičák a bude se zpovídat ve správním řízení.  

DOPORUČUJEME: 10 automobilových zázraků. Umí tak dobře řídit, nebo měli jen štěstí?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události