Elektromobil

Staré Porsche 911 SC Targa pohání elektromotor z Tesly!

Staré Porsche 911 SC Targa pohání elektromotor z Tesly!
Zdroj: YOUTUBE

Tohle je jedno z nejhezčích Porsche všech dob. A teď je i nejzelenější. Přestavbu na elektromobil si objednal zákazník u britské firmy Electric Classic Cars.

Na první pohled vypadá jako každá 911 SC Targa, pěkný veterán s rokem výroby 1979. Dokonce ani pohled do interiéru není nijak zvláštní, vše vypadá tak jak má, s výjimkou jednoho budíku na přístrojové desce... Jenže když otevřete kapotu, zjistíte, že vzadu, místo motoru, je kufr. A pod přední kapotou je motor z Tesly Roadster!DOPORUČUJEME: I tohle staré závodní Porsche jezdí na baterky!

To, co někomu může připadat jako svatokrádež, je pro Richarda Morgana z firmy zakázka jako každá jiná. A má radost z toho, že zákazník je s autem maximálně spokojený. Dá se to pochopit, protože auto je perfektně zrestaurované, má sportovní podvozek, strmnější řízení, dál se řadí pětistupňovou manuální převodovkou a výkon elektromotoru stačí na maximální rychlost 240 km/h a na zrychlení na stovku za 5,6 s, což je o vteřinu rychlejší, než kdyby mělo původní šestiválec. Dojezd auta je prý až 320 km. Podívejte se na celou reportáž pořadu  Fully Charged, stojí to za to. A pak hlasujte - líbí nebo nelíbí?

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Elektromobil

Důležité Události