Parkování

Špatně zabržděný Yeti ujel majiteli a skončil na střeše

Špatně zabržděný Yeti ujel majiteli a skončil na střeše
Zdroj: HZS ZLÍNSKÉHO KRAJE

Hasiči ze Zlína vyjeli ke kuriozní nehodě, po které skončila Škoda Yeti na střeše. Majitel auto špatně zabrzdil...

Nejsme si jisti, jestli se máme smát, nebo plakat. Zlínská policie totiž zveřejnila nehodu z obce Zádveřice, kde řidič špatně zabrzdil svého Yetiho a ten mu ujel. Auto poškodilo sloup veřejného osvětlení a skončilo uprostřed silnice na střeše. Yetiho nakonec šetrně postavili na kola pomocí speciálního vyprošťovacího vozu... Majitel má ale problém, tohle bude docela slušná škoda. A co vy? Víte, jak správně zabezpečit svoje auto při parkování? Tady je 5 základních rad.

1. Stočte přední kola k obrubníku. Kdyby se auto přece jen rozjelo, obrubník ho dokáže zastavit.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!

2. Při parkování na rovině nechte zařazenou rychlost a nepoužívejte ruční brzdu. Je to šetrnější k jejímu mechanismu, navíc když do vás někdo „ťukne“, auto se může lehce pohnout a následky střetu nejsou tak vážné jako u auta pevně zakotveného ruční brzdou.

3. Pokuď parkujete z kopce, vždy zařaďte zpátečku! A pro jistotu zatáhněte ruční brzdu. Je to nejen bezpečnější, ale zároveň tak na převodovku a spojku nepůsobí tak velké síly. Pokuď do kopce, je lepší kombinace ruční brzdy a prvního převodového stupně.


DOPORUČUJEME: Pokuty a body. Postih vám hrozí už jen za pouhé držení telefonu.

4.Při parkování na přeplněném sídlišti a na rovině dělá mnoho lidí to, že zabezpečí auto proti rozjetí jen částečným zatažením ruční brzdy a nechají zařazený neutrál. Důvod? Auto se dá snadno odtlačit, když třeba brání ve výjezdu jinému vozidlu.

5. Nezapomeňte auto zamknout a zkontrolujte, zda máte zatažená okna. Ať nedopadnete jak ten řidič z Opavy...

DOPORUČUJEME: Za nezavřené okno a dvěře vám hrozí pokuta! 

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Parkování

Důležité Události