Autosalon frankfurt

Peugeot, Volvo ani Fiat nebudou na autosalonu ve Frankfurtu! Proč?

Peugeot, Volvo ani Fiat nebudou na autosalonu ve Frankfurtu! Proč?
Zdroj: Profimedia

Hned devět velkých automobilek bude chybět na autosalonu ve Frankfurtu. Ušetřené peníze prý investují efektivněji.

Autosalony v Detroitu, Ženevě, Frankfurtu, v Paříži a v Tokyu patří k těm nejdůležitějším automobilovým akcím na světě. Rok co rok zde výrobci vystavují svoje nejnovější modely a nadějné koncepty, přijíždí sem novináři i obyčejní fanoušci. Jenže s rozvojem internetu a s tím, jak se automobilky předhání, kdo dřív představí nový model, se z tradice, že nová auta se ukazují až na autosalonu, vstávají jen vzpomínky. Skutečných světových premiér je tedy na autosalonech jako šafránu a poslední dva roky se některé automobilky svojí účasti tam dokonce vzdávají.


DOPORUČUJEME: Nespolehlivější auta? Škodovka boduje, ale vítěz vám vyrazí dech!

Na blížícím se autosalonu ve Frankfurtu budou kromě zmíněného Peugeotu, Volva a Fiatu chybět taky Alfa Romeo a Jeep (patří pod Fiat), chbět bude i značka DS automobilky Citroën. Německý motoristický svátek pak vynechají ještě automobilky Mitsubishi, Nissan a Infiniti. Dohromady je to pětina evropského trhu! Automobilky shodně tvrdí, že je pro ně efektivnější investovat peníze jinak, zejména do online prezentací, případně na svoje nové modely udělat indiviuální představení. Prezentace na autosalonech stojí automobilky od jednotek až po desítky milionů.

DOPORUČUJEME: Ve stodole v Japonsku našli 70 let starý sporťák na elektřinu. Tedy skoro. 

Ale nebojte se, na autosalonu ve Frankfurtu bude i tak na co koukat. Na neděli pro vás chystáme velké představení všech novinek. Z Prahy je to do německé metropole navíc jen 500 km po dálnicích, tenhle výlet rozhodě bude stát za to!


BAVÍ VÁS AUTA? PODÍVEJTE SE NA NAŠE VIDEOTESTY!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události