Ferrari

Sbírka za 370 milionů! Polovinu ceny dělá jen jedno auto

Sbírka za 370 milionů! Polovinu ceny dělá jen jedno auto
Zdroj: Pebble Beach Concours d’Elegance

Na výstavě Pebble Beach Concours d’Elegance v Kalifornii se konala velká aukce klasických i sportovních aut. Tato zajímavá kolekce Ferrari byla nakonec vydražena za 16,5 milionu dolarů, tedy 370 milionů korun.

Je až s podivem, že polovinu ceny této sbírky nakonec tvořilo jedno jediné auto. Ale není těžké uhádnout které, protože 250 GT SWB Berlinetta z roku 1961 patří tradičně k těm nejvzácnějším a nejcennějším Ferrari na světě. To stříbrné nakonec změnilo majitele za 8,3 milionů dolarů.


DOPORUČUJEME: 10 nejdražších aut všech dob, téměř většina z nich je Ferrari

Ale zaprášilo se i po těch ostatních, i když původně si prý majitel sbírky přál, aby se prodala všechna auta dohromady. Organizátor akce mu to ale rozmluvil a dobře udělal, jednotlivě prodávaná Ferrari mu totiž přinesla podstatně víc peněz... Další dvě ceněná auta o které se strhl boj bylo Ferrari 275 GTB/4 za 3 milionů dolarů a pak model F40, který se prodal za 1,5 milionu dolarů. Nicméně ceněné se ukázaly i další kusy, třeba Ferrari Dino z roku 1969 šlo do světa za 627 tisíc dolarů a šest let starý ultimativní model 599 GTO změnil majitele za 737 tisíc dolarů.


DOPORUČUJEME: Podívejte se, jak se vyrábělo Ferrari F40! Nádherné dobové video přímo z fabriky...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události