Elektromobil

Koncern Volkswagen věří elektřině. A Škodovka v tom jede taky!

Koncern Volkswagen věří elektřině. A Škodovka v tom jede taky!
Zdroj: Lukáš Kukla

Šéf koncernu Volkswagen Matthias Müller na tiskové konferenci řekl, že do roku 2025 pustí koncern do světa 80 nových aut na baterky. Konkrétně by to mělo být 30 hybridních aut a 50 aut čistě na elektřinu.

Jsou to velkolepé plány. V roce 2025 by měl být elektrifikovaný každý čtvrtý prodaný vůz koncernu VW, což znamená cca 3 miliony aut ročně. V roce 2020, tedy už za necelé tři roky, plánuje jen samotný Volkswagen prodat 100 tisíc elektromobilů za rok a v roce 2025 už to má být milion elektrických aut. Celý koncern pak bude v roce 2030 nabízet okolo 300 elektromobilů, podle Müllera bude elektromobil v každé modelové řadě napříč všemi značkami.

DOPORUČUJEME: Elektrická škodovka se bude vyrábět v Čechách. Důvodem je cena a kvalita.

Aby toho byl Volkswagen dosáhl, bude muset masivně investovat. Do roku 2030 by to mělo být 20 miliard eur, tedy 522 miliard korun, a peníze budou plynout do vývoje a přípravy dvou nových platforem pro elektromobily, do úprav výroby, ale taky do vývoje autobaterií a do výstavby dobíjecích stanic.

DOPORUČUJEME: Nová Felicie? Bude! Ale bude jezdit na baterky!

Co se škodovky týče, tak i ta plánuje v roce 2025 vyrábět a prodávat cca čtvrtinu své produkce jako elektrifikované modely. Pět modelů budou čisté elektromobily, zbytek bude mít hybridní ústrojí. První čistě elektrická škodovka pak přijde v roce 2020, rok předtím se představí hybridní Superb. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události