Policejní auto

Policejní Fabia na prodej, včetně houkačky a majáků!

Policejní Fabia na prodej, včetně houkačky a majáků!
Zdroj: bazos.cz

Na jednom z největších inzertních serverů se objevila na prodej policejní Škoda Fabia. Má originální polep i majáky.

Vypadá to jako zajímavá koupě, našli jsme inzerát, kde je na prodej policejní Fabia. S majáky, v originálních barvách, se sirénou, zadní koženou lavicí i sítí na psa. Vyřazené auto z policejního parku má platné doklady a přestože je i na fotkách znát zub času, pořád by se s ním dala dělat spousta parády.


DOPORUČUJEME: Policejní škodovky jezdí po celém světě! Velká fotogalerie

Už text inzerátu ale odkazuje na to, že auto se hodí do soukromé sbírky, nebo na natáčení filmů. S policejním autem totiž běžný řidič nemůže jezdit. „Používání aut s modrými majáky a reflexními polepy jsně definuje zákon,“ říká mluvčí ministerstva vnitra Zdeněk Neusar. „Zjednodušeně řečeno jde o o auta záchranných složek. Běžný řidič s takto vybaveným autem jezdit nesmí.“ Takže kdybyste si policejní Fabii chtěli koupit, stejně s ní nesmíte na silnici, nebo byste z něj museli odsranit polepy i majáky.


BAVÍ VÁS AUTA? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

Můžete si však pořídit třeba Porsche 911 a dát ho do barev jaké používá rakouská policie, protože to už vám na českých (!) silnicích nikdo zakázat nemůže. „Auto by nemělo být zaměnitelné z vozem Integrovaného záchranného systému, tedy sanitkami, ale třeba označení VB jako veřejná bezpečnost se používat může,“ říká Petr Vomáčka z českého autoklubu a potrvzuje, že český zákon na auta v policejních barvách jiné země nepamatuje. 


DOPORUČUJEME: V čem všem jezdí policisté v různých zemích na světě?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události