Závod

Volkswagen chce vyhrát Závod do oblak. S elektromobilem

Volkswagen chce vyhrát Závod do oblak. S elektromobilem
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen sice před rokem nečekaně opustil mistrovstvíé světa v rallye, ale chce celému světu ukázat, že motorsport je pro něj dál důležitý. Ruku v ruce s novým směrováním koncernu tedy staví tajemný prototyp na elektřinu, se kterým by chtěl vyhrát na Pikes Peaku.

Pikes Peak je kopec v americkém Coloradu a závod na dvacet kilometrů dlouhé trati je považován za nejtěžší závod do vrchu na světě. Říká se mu taky Závod do oblak. Volkswagen už tady závodil, v osmdesátých letech s dvoumotorovým Golfem, ale tehdy skončilo jejich snažení jen pár stovek metrů před cílem. Teď si brousí zuby na vítězství, ale i na nový traťový rekord. Jen kvůli němu vzniká v poloosiřelých závodních dílnách VW Motorsport tajemný prototyp na elektřinu, o kterém zatím víme jen to, že bude mít pohon všech kol.

„Měl by to být důležitý milníkem v našem novém směřování v oblasti motoristického sportu, jsme tou velkou výzvou doslova elektrizováni,“ řekl Frank Welsch, člen představenstva Volkswagenu odpovědný za vývoj, na tiskové konferenci, kde projekt Závodu do oblak představil. „Náš závodní elektromobil bude vybaven inovativní technikou akumulátorů a pohonu. Slibujeme si, že test s extrémním zatížením na Pikes Peak nám přinese důležité poznatky pro další vývoj a bude výkladní skříní našich produktů a jejich techniky.“


DOPORUČUJEME: Jedna z nejlepších závodních jízd - Ari Vatanen krotí bestiální Peugeot 405 T16 GR na Pikes Peaku!

Pikes Peak, neboli Závod do oblak, se pořádá od roku 1916 nedaleko města Colorado Springs v pohoří Rocky Mountains. Délka tratě je 19,99 kilometru, start je v nadmořské výšce 1440 metrů a cíl v 4300 metrů. Současný rekord ve třídě elektricky poháněných prototypů má hodnotu 8.57,118 min a jeho držitelem je Američan Rhys Millen (e0 PP100), celkový rekord tratě drží od roku 2013 Peugeot 208 T16 Pikes Peak, se kterým Sébastien Loeb zajel čas 8 minut a 13,878 sekundy.

DOPORUČUJEME: Vítěz Dakaru skočil ze závodním kamionem neuvěřitelnýách 37 metrů

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události