Elektromobil

Zapomeňte na policejní i8 a i3, tohle dává smysl!

Zapomeňte na policejní i8 a i3, tohle dává smysl!
Zdroj: BMW

Napřed elektromobily i3 pro městskou a státní policii, pak sportovní model i8 pro dálniční hlídku a (ten hned dvakrát) a dnes BMW zapůjčilo šest modelů i3 státním i soukromým záchranným a zdravotnickým službám.

Když BMW zapůjčilo před sedmi měsíci jedenáct elektromobilů i3 policii, spousta lidí s tím měla problém. A když pak došlo k nehodě sportovního i8, kterou měla zapůjčena dálniční policie, mělo BMW o popularitu postaráno. Dnes ale předává dalších šest elektrických BMW i3, tentokrát do služeb státních i soukromých záchranných a zdravotnických služeb z celé republiky. Kromě dvou vozů pro Prahu usednou za volant BMW i3 také členové záchranných a zdravotnických služeb Brna, Hradce Králové, Ostravy a Zlína.

DOPORUČUJEME: Dálniční policie dostala BMW i8. Proč se ho nemusíte bát?

Ze šesti  BMW i3 jsou dvě čistě elektrická a čtyři s prodlužovačem dojezdu ve formě spalovacího motoru. Ve všech případech jde o verze BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a dojezdem 200, resp. 350 (REX) kilometrů. „Auta jsou upravená a vybavená technologiemi americké společnosti WHELEN v souladu s vyhláškou 295/2012 pro převoz zdravotnických pracovníků a krevních derivátů, jde zejména o certifikované majáky a výstražná světla,“ říká Jana Dvořáková, BMW i Manager BMW Group Česká republika. „Uvnitř auta budou ale posádky používat svoje standardní mobilní vybavení. Jde většinou o první seznámení záchranných služeb s elektromobily, auta budou zapůjčena na šest měsíců, nebo devět tisíc kilometrů, po skončení služby pak půjdou do prodeje. Samozřejmě, že prioritou pro BMW ČR by bylo, aby auta dál zůstala ve službách záchranných služeb.“

DOPORUČUJEME: Nabourané policejní BMW i8 nejspíš skončí ve šrotu, myslí si expert.

Jen připomínáme, že BMW i3 je unikátní svou konstrukcí, využívající pro nosnou část uhlíkové kompozity (karbon), a že díky elektromotoru s výkonem 170 koní jezdí rychleji než by si kdo mohl myslet, ve zrychlení 0-60 km/h je stejně rychlý jako sportovní model M3.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Elektromobil

Důležité Události