Rychle a zběsile

Porsche (opět) zaplatilo za smrtelnou nehodu Paula Walkera

Porsche (opět) zaplatilo za smrtelnou nehodu Paula Walkera
Zdroj: TN.cz

Za měsíc to budou čtyři roky od tragické smrt herce Paula Walkera, který jako spolujezdce uhořel v Carreře GT. Porsche už jednou zaplatilo při mimosoudním vyrování jeho otci, teď vyplatilo peníze Walkerově sestře. Kolik to bylo a kdy to skončí? A proč se Porsche nesoudí?

Když se před čtyřmi lety stala tragická nehoda, při které zemřela hvězda filmové série Rychle a zběsile, byl to šok pro všechny fanoušky. Společně s ním zemřel závodní jezdec Roger Rodas, který v osudnou chvíli i řídil svou Carreru GT, úžasné, ale taky pekelně rychlé auto. Závěry vyšetřování byly jasné... Rychlost při nárazu byla cca 160 km/h a nehoda se stala v místě, kde je povolená sedmdesátka. Auto taky bylo obuté na tři roky starých pneumatikách, což je u sportovního vozu jako Carrera GT skutečně na pováženou. Vůz po několika desítkách vteřin po nárazu začal hořet, oba dva jezdci podle pitvy utrpěli při nárazu zranění neslučitelná se životem.


DOPORUČUJEME: Další okolnosti tragické smrti Paula Walkera. Mohl přežít?

Obě dvě rodiny záhy zažalovali automobilku Porsche o tučné odškodění... Absurdní? Právníci postavili žalobu na tom, že Carrera GT nemá potřebnou stabilitu, což měli o autě říct jak ostatní majitelé, tak testovací jezdci. Řešila se nedostatečná ochrana palivové nádrže, zaseklé držáky bezpečnostních pásů i fakt, že více než 200 vozů Porsche Carrera GT skončily jako totálky. Jenže čekali byste od takového auta je je Carrera GT, že bude jezdit jako rodinný sedan? Tohle je speciál co patří do ruky jen zkušeným řidičům a Rodas podle všeho prostě zbytečně riskoval, navíc na starých pneumatikách... Jistě, je nám to líto, zemřeli dva lidé a Walkera jsme měli moc rádi, ale není tohle přece jen přehnané?

Zdroj: isifa.com

DOPORUČUJEME: Chceš mě zabít? Hamilton svezl smykem Usaina Bolta na závodním okruhu!

Než aby se Porsche dlouze soudilo, zaplatilo už před pár měsíci při mimosoudním vyrovnání odškodné otci Paula Walkera a nyní došlo i na Walkerovu sestru. Obě dvě strany o výši částek mlčí, ale málo to rozhodně nebude. Lze jen spekulovat, že Porsche nechce zbytečnou publicitu, ale přesto nás to trochu zaráží. A bojíme se, že i kvůli takovým nehodám, přestanou automobilky vyrábět auta, která jsou extrémně rychlá, ale zároveň i trochu nebezpečná.


MÁTE RÁDI AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

Zdroj: tn.cz / isifa

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události