Formule 1

Senzace, na okruhu v Mostě budou jezdit formule 1

Senzace, na okruhu v Mostě budou jezdit formule 1
Zdroj: Archiv AutoTN

Na mosteckém autodromu budou v příštím roce závodit mimo jiné i historické monoposty formule 1. K vidění budou stroje, ve kterých jezdili třeba Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi, Niki Lauda nebo James Hunt!

Už teď si udělejte poznámku do kalendáře, příští rok si na víkend 22. až 24. června nic neplánuje, na okruhu v Mostě se pojede druhý ročník závodů The Most Historic Grand Prix! „Podařilo se nám dohodnout s promotérem FIA Masters Historic Formula One Championship, tedy závodů monopostů formule 1 zlatého věku, jež si to mezi sebou rozdávaly na nejznámějších evropských i světových okruzích od konce 60. let minulého století do roku 1985. Diváci uvidí originální stroje, jež pilotovaly takové hvězdy jako Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi, Niki Lauda nebo James Hunt,“ prozradila obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová.


DOPORUČUJEME: VIDEOTEST - BMW M240i na okruhu v Mostě. Jak funguje? A jak je rychlé?

Vedle nablýskaných formulí se ale jistě budou těšit obdivu motoristických nadšenců i další krásné veterány, jež zastupují čtyři po celé Evropě populární série: FIA Masters Historic Sports Car Championship, Gentlemen Drivers Pre-66 GT, Masters Pre-66 Touring Cars a oblíbené HAIGO, jež zahrnuje formule i cestovní vozy bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí. „Počet sérií ještě není uzavřený, stále s promotéry jednáme,“ doplnila Svobodová. 


MÁŠ RÁD AUTA? MILUJEŠ ZÁVODĚNÍ? PAK SE STAŇ NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU!


Součástí The Most Historic Grand Prix bude tradičně i bohatý a pestrý doprovodný program. Milovníci a fandové automobilových veteránů určitě přivítají sraz jejich majitelů na diváckém svahu na polygonu. Své miláčky hrdí majitelé také vystaví a zúčastní se s nimi po oba víkendové dny defilé na závodním okruhu. „Loni dorazilo na 150 veteránů, vedle aut nechyběly ani motocykly a velorexy. Nejstarším exponátem byla Praga Piccolo z roku 1926, z motocyklů pak jen o čtyři roky mladší BSA S 30. Vzhledem k velmi kladným ohlasům je pravděpodobné, že se dočkáme ještě vyšší účasti,“ upřesnila eventová manažerka autodromu Veronika Raková. Diváci se mohou těšit i na leteckou akrobatickou show nad areálem autodromu nebo na autogramiádu, veřejnost bude mít volný přístup i na startovní rošt, pit lane, tedy boxovou uličku a do servisní zóny.


DOPORUČUJEME: Zasněžený mostecký autodrom a Subaru WRX STI... VŠECHNO BOKEM!!!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Formule 1

Důležité Události