Policie

Policie bude mít 38 nových Superbů. OPĚT bez označení!

Policie bude mít 38 nových Superbů. OPĚT bez označení!
Zdroj: Škoda Auto

Dálniční policie nasadí v příštím roce 38 nových Superbů. Pomáhat a chránit budou bez označení, jejich hlavním cílem není prevence, ale vybírání pokut.

Tiskové oddělení mladobosleslavské škodovky dnes potvrdilo, že dálniční policie nafasuje v příštém roce 38 nových Superů. Prvních 19 aut dostane už v lednu, druhá várka bude následovat kolem prázdnin. Jde o klasické modely v civilním provedení, s nejsilnějším motorem 2,0 TSI s výkonem 280 koní, automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Škodovka jako jediná splnila požadavky výběrového řízení, kde se kromě možností výběru karoserie liftback a kombík řešil i výkon motoru přes 200 kW, maximální rychlost přes 250 km/h, zrychlení na stovku pod 6 vteřin a přítomnost adaptivního podvozku.


DOPORUČUJEME: Musí řidič zastavit neoznačenému policejnímu autu? Jsme na vaší straně!


Cena je 64 292 930 Kč, zaplatíme je všichni
Policie zaplatila za 38 nových aut 64 292 930 Kč včetně DPH, peníze pocházejí z fondů financovaných z fondu zábrany škod. Tenhle fond je placený z povinného ručení - z každé uzavřené smlouvy do něj povinně jdou tři procenta z vybrané částky. Neoznačené policejní Superby tak financuje každý majitel auta. To jen abyste věděli... Zaplacená částka zahrnuje i úpravy aut, tedy montáž majáků, sirény, ale i radarové techniky. Část z ní však bude pocházet ze starších Passatů R36, které policie vyřazuje ze služby.


DOPORUČUJEME: Uzavírky na D1 pomalu končí, bez omezení se bude jezdit i na D2 a D8. Příští rok ale bude peklo!


Hlavním posláním je výběr pokut
Je nasnadě, že hlavním účelem nasazení nových Superbů není prevence, ale hlavně vybírání pokut. „Policejní auto v provozu naprosto spolehlivě donutí všechny řidiče v blízkém okolí dodržovat maximální povolenou rychlost a odložit telefon,“ říká Jiří Trachta, učitel z autoškoly. „U neoznačeného auta nemůže být o ničem podobném ani řeč.“ Jeho slova podporuje i zkušenost řidiče Tomáše Mouchy, který po dálnici D1 jezdí každý den. „Mám vypozorováno, že když mineme nějakého nešťastníka odchyceného neoznačeným policejním autem, nebo když toto auto zasahuje třeba u nehody, tak víc jak polovina řidičů následně zrychlí, protože mají jistotu, že další neoznačené hlídkující policejní auto nepotkají.“

DOPORUČUJEME: Chtěli předvést nové policejní BMW i8, místo toho ukázali, že neumí řídit!


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události