ženy

Po čem ženy touží? Není to Kodiaq, Volvo X90 ani Mazda MX-5

Po čem ženy touží? Není to Kodiaq, Volvo X90 ani Mazda MX-5
Zdroj: Archiv AutoTN

Mezinárodní anketa Ženské auto roku má svoje vítěze. Budete (nejspíš) překvapeni...

Mezinárodní anketa Auto roku, tedy Car Of The Year (COTY), ještě nemá svého vítěze, ale ženy už si vybraly. O celkovém vítězi a nejlepších autech jednotlivých kategorií hlasovala pětadvacetičlenná porota (samozřejmě, že výlučně ženská) z dvaceti různých zemí po celém světě. Zatímco u ankety COTY jsou prioritou jízdní vlastnosti, inovativnost a poměr užitné hodnoty a ceny, tak ženy hodnotí auta i podle vzhledu, funkčnosti, stylu, praktičnosti, komfortu, whow efektu, ale třeba i sex-appealu nebo ekologičnosti.

DOPORUČUJEME: Nejlepší auto na tahání přívěsů? Podle ankety je to Kodiaq

Minulý rok se stal vítězem Jaguar F-Pace a ještě předtím Volvo XC90, ale letos se karta obrátila a Ženským autem roku se stává  Hyundai Ioniq, který se prodává buď jako hybrid, nebo jako čistý elektromobil. Zároveň se stal i vítězem kategorie Green Car. V kategorii rodinné auto roku bodovala Mazda CX-5, třídu malých crossoverů vyhrál Peugeot 3008, mezi luxusními vozy ženy vybrali BMW 5, sportovním autem se stala Honda Civic Type-R a Ford Fiesta si uzmul titul nejdostupnějšího auta.


DOPORUČUJEME: Jak podélně zaparkovat do řady stojících vozidel? Máme pro vás návod! VIDEO

A pak je tady ještě jedna speciální kategorie - Auto, po kterém ženy nejvíc touží... Tady se stal vítězem který by potěšil i leckterého muže, je to McLaren 720S! JAK BYSTE VOLILI VY?


DOPORUČUJEME: Videotest BMW M5 - pravděpodobně nejlepší sedan současnosti

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události