Nehoda

Nikdo nic neudělal, nikdo nepochybil, vše je v pořádku

Nikdo nic neudělal, nikdo nepochybil, vše je v pořádku
Zdroj: AKTU.cz

Když na konci května skončilo půjčené policejní BMW i8 v potoce, bylo kolem toho slušné haló. Teď Generální inspekce bezpečnostních sborů ukončila vyšetřování, policista který řídil i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš už jsou zdraví, a auto za čtyři miliony skončilo ve šrotu.

Čekali jste snad nějaký postih nebo pokutu? Čekali jste marně. GIBS vše vyšetřil a závěry jsou jasné - nikdo se ničeho nedopustil, nic se nestalo, škodu zaplatí pojišťovna. Ale postupně...

Nebyla to nebezpečná jízda, ale zdravotní indispozice
Hodně se řešilo jak k něhodě vlastně došlo, ale vyšetřování jasně prokázalo zdravotní indispozici policisty, který řídil. Na vině byla mozková příhoda. Oba dva lidé v autě měli štěstí, že seděli zrovna v BMW i8, které je se svým karbonovým monokokem považované za extrémně bezpečné auto. Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš na místě spolujezdce utrpěl zlomeninu dvou obratlů, policista se léčil déle. Vzhledem k tomu, jak se nehoda stala, tak nikdo nebyl potrestán.


DOPORUČUJEME: Videotest BMW i8, aneb vyzkoušeli jsme sporťák české policie!

Jízda byla oprávněná
Spekulovalo se, zda Vladimír Kruliš, jako milovník rychlých aut, ale taky civilní zaměstnanec, mohl sedět v policejním autě, ale i tady prý bylo vše v pořádku. Policie měla nabídnout prezidentově doprovodu svezení v rámci „ukázky policejní techniky“ při Zemanově návštěvě Jihomoravského kraje. A policie už v létě vydala prohlášení, ve kterém stojí, že jízdou civilní osoby ve služebním vozidle BMW i8 nebyl porušen právní předpis ani interní akt řízení. Ze stanoviska Analyticko-legislativního odboru Policejního prezidia vyplývá, že jízda civilní osoby je obecně možná v souladu s nařízením ministerstva vnitra.

DOPORUČUJEME: Policisté se chtěli pochlubit s novým BMW i8, místo toho jen ukázali, že neumí řídit

Auto skončilo na vrakovišti, BMW dodalo novou i8 a škodu zaplatila pojišťovna
Poškození auta bylo velké a přestože by prý šla havarovaná i8 opravit, tak skončila na vrakovišti. Škodu zaplatila pojišťovna, u které bylo vozidlo havarijně pojištěno, a BMW ČR okamžitě nabídlo policii novou i8, která se jen o pár dní později přihlásila do služby. Ta už je aktuálně zpět u importéra, protože policie vyčerpala domluvený nájezd 20 000 kilometrů. Obě dvě strany však nevylučují další spolupráci a BMW i8 by mohlo zamířit na vyzkoušení i do jiných krajů než jen do Jihomoravského.

DOPORUČUJEME: Zapomeňte na policejní BMW i8 a i3, tato zápujčka konečně dává smysl!

Pokuty dostávají jen babičky za pád z kola... Není to paradoxní?
Takže vše je v pořádku, nikomu se nic nestalo a oba dva účastníci nehody jsou zdraví. Žádný postih ani pokuta, vždyť taky není za co. O to pikantněji pak působí pokuta pro 72letou paní, která spadla z kola při cestě do kostela, když se lekla protijedoucího vozu. Skončila v nemocnici s poraněným kontníkem. Tam jí navštívil i policista, který nehodu vyšetřoval na základě oznámení, a dal jí tam blokovou pokutu, protože se „plně nevěnovala řízení jízdního kola.“


DOPORUČUJEME: Proč nabourané BMW i8 skončilo ve šrotu?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události