Aston Martin

Nový Aston má motor z Mercedesu a zajímavou cenu

Nový Aston má motor z Mercedesu a zajímavou cenu
Zdroj: Aston Martin

Už dlouho jsme tady neměli takhle odvážně vypadající Aston Martin. A aby toho nebylo málo, tak má motor z Mercedesu. Obojí však považujeme za dobré zprávy!

Sedm nových modelů v příštích sedmi letech, to je strategický plán automobilky Aston Martin. A pozor, nemělo by docházet ke vzájemné kanibalizaci, takže každé auto by mělo být trochu jiné. Nový model V8 Vantage je podle Astonu něco jako lovec, základní model v nabídce, analogové auto pro vášnivé řidiče. A jak je vidět z fotogalerie, designéři se nebáli zvolit odvážné pojetí auta. Každý sice na první pohled identifikuje Aston Martin, ale ten se rozhodně vymyká předchozím modelů. Přeplňovaným osmiválec nepotřebuje ventilační otvory v kapotě a tvary auta jsou čisté, ale agresivní zároveň. V8 Vantage se totiž obejde bez křídel a aktivní aerodynamiky, veškerý přítlak vytváří zakrytý podvozek a velký difuzor na zádi auta.


DOPORUČUJEME: Nový Aston jede 350 km/h, stojí 90 milionů a může jezdit po stropě!

Jak už možná víte, Aston Martin použil pro V8 Vantage osmiválec od mercedesu. Nejde o nic jiného než velkolepý osmiválec 4,0 l přeplňovaný dvěma turbodmychadly s výkonem 510 koní a točivým momentem 685 Nm. Později by se v autě měl objevit i dvanáctiválec, ale automobilka popírá plány na hybridní verzi. Skrz osmistupňový automat ZF a karbonový kardan jsou poháněna zadní kola, novinkou je chytrý elektronicky řízený diferenciál, který spolupracuje se stabilizačním systémem a zároveň umí vektorovat točivý moment pro víc rychlosti v zatáčkách. Manuální převodovka by se měla objevit příští rok.


DOPORUČUJEME: Dalším autem Astonu bude SUV. Známe podrobnosti

V8 Vantage váží 1530 kg a to navzdory použtí ocelové karoserie. Podvozek je samozřejmě aktivní, pracující ve třech různých režimech, brzdy jsou v základu ocelové, ale můžete mít za příplatek i keramické. A Aston se chlubí i kufrem o velikosti 350 litrů, takže do Alp už nemusíte vyrážet jen s kartáčkem na zuby a s kreditkou. A ještě tří čísla na závěr: stovka za 3,6 s, maximální rychlost 314 km/h a cena 154 tisíc Euro, tedy cca 4 miliony korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události