Testování

Jak jede nejdůležitější Volvo současnosti? A jak ušetřit 100 tisíc?

Švédský luxus, švédská ocel, švédský design... Cože? Že Volvo vlastní Číňani? No a co, ať ho mají klidně marťani, jen ať si každý další model udrží svou tvář!

Vadí vám monotóní design německých SUV? Postrádáte u nových aut duši? Hledáte něco výjímečného? Pak jste přesně ten člověk, na kterého Volvo míří se svými novými modely. Po podivném období hledání sama sebe je Volvo opět Volvem. A nová XC60 je jen další důkaz.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

Je postavena na základech většího modelu XC90, ale jeho robustnost vyměnila za hravost. Pořád působí luxusně, a to i v základních verzích startujících na ceně něco málo přes milion, a několikrát jsme se přistihli s úvahou, jestli XC60 nevezme zákazníky svému většímu bratrovi, protože nabízí vlastně to samé, ale je levnější a ve městě se s ním budete cítit o kus lépe. Jeho kabina je pevná jako ta pověstná švédská ocel, infotaiment vyladěnější než předtím a design bere dech. Nějaká ale? Ano, i ta se najdou... Vzduchové odpružení není tak komfortní jak bysme si mysleli, ale paradoxně tak ušetříte sto tisíc korun, protože na standardním podvozku jezdí XC60 lépe. Převodovka je v kombinaci s nejsilnějším dvoulitrovým motorem někdy zbytečně aktivní a zbytečně hledá tu správnou rychlost, ale i tohle má řešení - zkuste XC60 s dieselem.


DOPORUČUJEME: Vyšetřování nehody policejního BMW i8 skončilo bez pokuty, tu dostala babička co spadla z kola

Buďte tedy pečlivý při výběru toho správného modelu a při specifikaci výbavy. Odměnou vám bude auto, které se rozhodně nezařadí do šedého průměru.


DOPORUČUJEME: Podívejte se na naše další videotesty, bereme auta nejen na klikaté okresky, ale i na závodní okruh!


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události