Policie

Na Slovensku nasadili na řidiče obrněný radar

Na Slovensku nasadili na řidiče obrněný radar
Zdroj: Victronic

Toto je policejní zbraň velkého kalibru. Nový radar Alice od německého výrobce je mobilní, snadno ho přehlédnete a ještě je obrněný. Umí měřit rychlost, odesílat fotky a kontrolovat neoprávněné použití jízdních pruhů.

Až doposavaď se s ním mohli setkat motoristé jen ve Francii a ve zkušebním provozu v Německu, ale čerstvě je i na Slovensku. Tamní policie ho prezentuje jako mobilní zařízení a hodlá využít všech jeho výhod. Tou největší je bezesporu jeho nenápadnost. Radar chrání plechová karoserie, která připomíná betonové zábrany, takže ho řidič velmi snando přehlédne. Tato kapotáž zároveň brání jeho poškození vandaly, pokuď by se přesto někdo pokusil zařízení poškodit, nebo s ním nějak manipulovat, radar si sám zavolá o pomoc. Někdo zase říká, že mu radar připomíná obrněné vozidlo, ostatně váha mobilního radaru je 1250 kg.

DOPORUČUJEME: Pokutám ze zahraničí neutečete! Pokud nezaplatíte, budete litovat

Na radar čerstvě upozorňuje i mobilní navigační aplikace Waze, která řidičům doporučuje, aby zařízení neoznačovali jako fixní radar, ale jako policejní hlídku s radarem. Policie může radar nechat samostatně pracovat pět dní, pak si žádá výměnu baterií. To ale snadno zvládne jeden člověk za několik málo minut, jde totiž o bateriové moduly. Celé zařízení jménem Alice vyrábí německá společnost Victronic u Wiesbadenu, která mezi jeho hlavní přednosti kromě nenápadnosti, mobility a odolnosti počítá i možnou manipulaci na dálku pomocí elektromotorů, a taky fakt, že po převozu na nové místo je radar do třiceti minut připravený k provozu.


ŘÍDÍTE? PARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!


Česká policie o radaru Alice ví, ale podle našich informací není jeho nasazení zatím plánováno a policie si vystačí se svými dosavadními přenosnými radary. Zároveň se určitě těší na novou várku výkonných Superbů, které budou vybaveny moderními radary a záznamovou technikou. Samozřejmě, že auta nebudou nijak označena a budou sloužit v civilním provedení… Pro řidiče je to snad ještě větší past než pancéřovaný radar Alice.


DOPORUČUJEME: Policie dostane 38 nových Superbů, OPĚT bez označení...
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události