Mercedes

Mercedes, po kterém budete toužit. Proč?

Mercedes, po kterém budete toužit. Proč?
Zdroj: Mercedes

Dámy a pánové, seznamte se s novým Mercedes CLS. Zakladatel třídy čtydvéřových kupé je zpět! A je ve špičkové formě...

Koncept prvního Mercedesu CLS přišel na podzim roku 2003 a o další rok později už jsme si ho mohli koupit. Sportovně střižený sedan založil novou automobilovou kategorii a konkurence začala jeho líbivý styl okamžitě kopírovat. Teď je CLS zpátky, jde o jeho třetí generaci a fanoušci značky jsou nadšeni. Aby taky ne - Mercedes se vrátil k šestiválcovým motorům, nabízí se výlučně s automatickými převodovkami a pohonem všech kol. Špičková je i technika, zatím zmiňme jen LED světla s dosvitem až 650 metrů... A co víc, CLS demonstruje nový designérský styl značky, projděte si pečlivě celou fotogalerii.


DOPORUČUJEME: Seznamte se, takhle jezdí Mercedes E Coupe. První tes!

Nikoho nepřekvapí, že technikou vychází CLS z třídy E, nastavení podvozku je však úplně jiné. Do prodeje jde s naftovými šestiválci 350d a 400d, kdy slabší verze má jedno a silnější hned dvě turba, výkony jsou 286 a 340 koní, respektive 600 a 700 Nm. První auto zrychlí na stovku za 5,7 s, druhé za rovných pět vteřin. Benzínový šestiválec s označením CLS 450 je pak přeplňovaný 367 koňový třílitr, který vystřelí na stovku za 4,8 s. Tento motor je standarně spojen s malým elektromotorem, který zároveň funguje jako startér. Jeho největší výhodou není výkon 22 koní, ale točivý moment 250 Nm. Tenhle vůz púak vystřelí na stovku za 4,8 s. Postupně přibydou i další verze - čtyřválce, osmiválce i verze AMG.


DOPORUČUJEME: Terénní Maybach je luxusní záležitost jen pro 99 vyvolených. Vyrazí vám dech...

Mercedes bude oslovovat zákazníky nejen vytříbenými jízdními vlastnostmi, ale tradičně i technikou. Přechází z 12voltové sítě na 48voltovou, nabízí celou armádu asistenčních systémů a mimořádná pozornost byla věnována interiéru, který bude nabízen jak ve sportovním, tak velmi luxusním provedení. První auta si zákazníci odvezou na začátku příštího roku, už se těšíme, až si ho taky vyzkoušíme!


BAVÍ VÁS AUTA? PODÍVEJTE SE NA NAŠE VIDEOTESTY!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události