Buggyra

VIDEO: Kolomý a jeho poslední test před Dakarem

Martin Kolomý naposledy otestoval svoji Tatru Phoenix, se kterou se v barvách roudnické stáje Buggyra Racing postaví už popáté na start legendární vytrvalostní Rallye Dakar. A moc se s tím tedy nemazlil...

Až letos v lednu odstartuje jubilejní 40. ročník Rallye Dakar, nebude na ní chybět Martin Kolomý, který chce s kamionem Tatra Phoenix konečně získat o sošku beduína. Za volant druhého vozu usedne Martin Šoltys, třetí auto, takzvanou rychlou asistenci, bude řídit Pavel Vrňák. „Je to náš pátý start na Dakaru a cíl se nemění, všichni děláme vše pro to, abychom přivezli beduína. Jen tentokráte bude tým o trochu větší,“ řekl manažer týmu Jan Kalivoda. Kolomý bude opět jedničkou týmu, jen bratry Kiliany nahradí navigátor Rostislav Plný a mechanik Jiří Stross.

DOPORUČUJEME: Legenda za volantem! A spolujezdec se třese strachy...

Kolomého maximem na Dakaru je zatím páté místo, ale vloni vyhrál dvě etapy a několikrát soutěž průběžně i vedl, ambice pak ale většinou utnuly technické problémy. „Vyhrané etapy jsou krásné, jsem za to rád, ale je to je to maratonská soutěž. Vždy si říkám, že pojedeme hlavou, ale všichni jedou takovou střelbu, že už se moc úseků se prodávat nedá,“ řekl Kolomý, když naposledy ještě Tatru Phoenix testoval.

DOPORUČUJEME: Jízda na hranici možností a rizika se starým závodním Fordem Escort. Video, které prostě musíte vidět

Jak je vidět na videu z kopřivnického polygonu, tak Kolomý si s Tatrou rozumí a vodí ji stejně snadno, jako jiní obyčejná závodní auta. Jeho závodní Phoenix pohání závodní motor GYRTECH Race Power MK16-3EC. Tento přeplňovaný vznětový šestiválec o objemu 12,5 litru má výkon 950 koní a točivý momentem 4200 Nm. Kamion má samozřejmě poháněné obě dvě nápravy, převodovka je šestnáctistupňový manuál.

DOPORUČUJEME: Nezapomeňte dýchat. Hans Stuck v závodním BMW M3 GTR na Ringu!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události