Elektromobil

Na benzínce natankujete i elektřinu, bude to otázka pár minut

Na benzínce natankujete i elektřinu, bude to otázka pár minut
Zdroj: Shell

Společnost Shell podepsala dohodu s evropských provozovatelem nabíjecích stanic IONITY s cílem vybudovat síť vysoce výkonných nabíječek pro elektromobily v deseti evropských zemích včetně České republiky. Na jejich pumpách tak kromě benzínu a nafty natankujete i elektřinu.

Jesti něco brání v běžném používání elektromobilů, pak je to samozřejmě problém s jejich nabíjením. Většina majitelů elektromobilů nabíjí svoje vozy doma, nebo na speciálních místech například v obchodních centrech, ale nově vzniknou rychlonabíjecí místa také u 80 největších čerpacích stanic podél hlavních dálničních tahů, kde zoufale chybí. A co víc, budoucí generace moderních elektromobilů zvládnou tyto rychlonabíječky doplnit energii v akumulátorech v průměru za pět až osm minut, což je třikrát rychleji, než co dokážou nejvýkonnější stanice v současnosti.


DOPORUČUJEME: Nová automobilka prodala 6000 aut za 2 minuty a 17 vteřin

IONITY je joint venture společností BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group včetně Audi a Porsche, které vzniklo s cílem vystavět síť 350kW nabíjecích stanic podél všech důležitých dálničních tras v Evropě. „Zákazníci chtějí se svými elektromobily jezdit i na dlouhých trasách a mít přitom jistotu, že budou mít k dispozici spolehlivá nabíjecí místa se snadnou obsluhou a hlavně rychlým procesem nabití akumulátorů,“ říká István Kapitány, výkonný viceprezident společnosti Shell pro retail. „Očekáváme rapidní nárůst zájmu o nabíjení elektromobilů na evropských dálnicích a protože zákazníci budou upřednostňovat rychlonabíječky, již nyní jsme se stali jedním z hlavních partnerů sdružení IONITY a zákazníkům zajistíme přístup k nejrychlejším nabíjecím stanicím v deseti zemích Evropy.“


DOPORUČUJEME: Hořící Tesla vyvolala otázku - jak se hasí elektromobily?

Tankovací stanice Shell se tak stanou prvními benzínkami, kde se bude nabízet i elektřina. Kromě smlouvy s IONITY koupil Shell taky společnosti New Motion, provozovatele jedné z největších evropských sítí nabíjecích stanic. Nové nabíjecí stanice budou vybaveny shodným standardem nabíjení, který využívá většina elektrických automobilů v Evropě a Severní Americe, v pláhu je výstavba 400 vysoce výkonných nabíjecích stanic, které vytvoří síť v řadě evropských zemí.


DOPORUČUJEME: Česká vláda chce podpořit elektromobily. Ale to co nabízí, to je spíš k smíchu

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události