Autodrom

Nejlepší závodění na okruhu v Mostě - GT4 Central European Cup

Nejlepší závodění na okruhu v Mostě - GT4 Central European Cup
Zdroj: Autodrom Most

Fanouškové motorsportu budou nadšeni, na okruhu v Mostě se pojede jeden z pěti závodů nové série GT4 Central European Cup. Právě vozy kategorie GT4 nyní předvádí na okruzích celého světa ty nejzajímavější souboje! V Mostě V Mostě uvidíte závody GT4 o víkendu 27. až 29. dubna bv rámci podniku ADAC GT Masters.

Seriály závodů vozů kategorie GT4 zažívají velký rozkvět, což vedlo organizátory ze společnosti SRO Motorsport Group k reorganizaci systému a vytvoření nových sérií. Kromě GT4 Central European Cup to budou v roce 2018 i série GT4 GT4 Nordic European Cup a GT4 Belgium. Ve střední Evropě se podjede kromě České republiky také v Rakousku, Německu, Slovensku a Nizozemí. Na severu Evropy to budou závody ve Švédsku a Norsku a belgická série zavede týmy také do Německa a Nizozemí. „Kategorie GT4 se ukázala neuvěřitelně úspěšnou po celém světě, a to díky rostoucímu zapojení výrobců vozů, rozumnému rozpočtu a vyváženým závodům. Podařilo se přesně stanovit, co jezdci potřebují. Nové série pro střední, severní Evropu a Belgii dávají příležitost závodit bez dodatečných finančních tlaků, bonusem je také časová úspora, odpadá totiž únavné cestování po celém kontinentu,“ uvedl ředitel série Stéphan Ratel.


DOPORUČUJEME: Jak rychlé bude na mosteckém autodromu Subaru BRZ?
Do kategorie GT4 se řadí jak sériově vyráběné sportovní vozy, tak speciály malých firem. Všechny vozy procházejí testováním FIA a jsou po té pro ně stanoveny restrikce výkonu a hmotnosti, aby se vyrovnala výkonnost všech vozidel. Závody GT4 se vypisují pro neprofesionální závodníky starší třiceti let.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

Dubnový závodní víkend ADAC GT Masters zahájí sezonu 2018 mosteckého autodromu. Po trénincích a kvalifikacích vyvrcholí dvěma mistrovskými závody. Jeden se jede v sobotu, druhý v neděli. Diváci si souboje na dráze vychutnají, každý z nich je totiž vypsán na 60 minut. V autech se střídají dvoučlenné posádky pilotů, výměna se uskuteční při zastávce v boxech. Na start se postaví taková auta jako Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Nissan GT-R Nismo GT3 nebo Porsche 911 GT3-R. A věřte, že je opravdu na co koukat...


DOPORUČUJEME: Sériový Golf GTI na okruhu v Mostě fungoval perfektně! A jaký měl čas?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události