Ferrari

Unikátní Ferrari na prodej! Nemá střechu a řídil ho Jackson

Unikátní Ferrari na prodej! Nemá střechu a řídil ho Jackson
Zdroj: MotorGT

Černé Ferrari Testarossa, které je právě teď na prodej, je zajímavé hned ze dvou důvodů. Tím prvním je, že ho řídil Michael Jackson v reklamě na Pepsi. Ten druhý je ještě specifičtější - pravděpodobně jde o jedinou Testarossu bez střechy na světě.

Ferrari Testarossa je jedno z nejvíc sexy aut osmdesátých let. I proto patří k vyhledávaným sběratelským kouskům. A v tomhle případě je faktor „zajímavý kus“ ještě o kus vyšší, protože jde o speciál, který vznikl jen kvůli reklamě na Pepsi. Ale pozor, nešlo o nějaký 15 nebo 30vteřinový štěk, ale o celé čtyři minuty dlouhý videoklip, který byl napřed vysílán na několik dílů, aby se potom pouštěl celý. Že to zní draze? Taky to drahé bylo!

DOPORUČUJEME: Bublina splaskla a ceny veteránů klesají. Co frčí místo nich?

Auto totiž řídil Michael jackson, který si za to nechal štědře zaplatit, byť oficiální částka nikdy nebyla zveřejněna. Nikdo však nepochybuje o tom, že cena Testarossy, respektive její přestavba na kabriolet, se pak v celém rozpočtu téměř ztratila. Vše měla na svědomí californská tuningová firma, která si za úpravu vozu naúčtovala 40 tisíc dolarů - v té době pěkný balík.

DOPORUČUJEME: Vánoce podle Audi, aneb drsný souboj a poslední parkovací místo

Černá Testarossa bez střechy pak vystřídala několik majitelů, ale přesto nemá najeto ani třicet tisíc kilometrů. Nyní se objevila v aukci na serveru MotorGT a její vyvolávací cena je cca 800 tisíc dolarů, tedy nějakých sedmnáct milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události