Video

Nejrychlejší taxík v Praze? Fabia, kterou řídí mistr republiky!

Představte si, že si v Praze na ulici chytnete taxíka. A je to závodní Fabia R5, kterou řídí Jan Kopecký, tovární jezdec škodovky a pětinásobný mistr republiky!

Jestli vám to připadá přitažené za vlasy, tak vězte, že tohle byla realita. Sice jen na jeden den, ale byla. Škoda Motorsport, která letos získala vítězství ve WRC2, třech regionálních šampionátech a čtrnácti národních šampionátech, udělala promo akci, při které se závodní speciál Fabia R5 změnil v taxíka. Řídil Honza Kopecký, tovární jezdec týmu Škoda Motorsport a pětinásobný mistr České republiky. Za celý den stihl svézt třiadvacet zákazníků, dohromady ujel 165 kilometrů.


DOPORUČUJEME: Škodovka nabízí limitovanou sérii 1300 Fabií R5, která oslavuje úspěchy v motorsportu

Během dne nabíral zákazníky na stanovišti na Ovocném trhu a večer se přesunul do Dlouhé ulice. „Byla to pecka. Neskutečný zážitek. Driftování kolem vánočního stromečku bylo super, prohlédl jsem si ho pořádně zblízka. Trošku jsem se bál, ale pytlík na zvracení nebyl potřeba, bylo to vážně dobré. Lidé nám mávali, točili si nás, budili jsme velkou pozornost,“ líčí Vašek, jeden z překvapených pasažérů, kteří zažili nečekané svezení.


DOPORUČUJEME: Závodní škodovky - takhle se měnily od roku 1937 až do současnosti

I pro zkušeného závodníka byla tato akce výjímečná. „Bylo to nádherné. Hlavně teď, když jsou Vánoce a Praha je plná lidí. Ale přiznám se, že jsem byl nervózní,“ hodnotil pak Honza Kopecký celou akci. „Na jízdy s lidmi, kteří něco podobného nikdy nezažili, jsem byl totiž upřímně hodně zvědavý, nedovedl jsem si moc představit jejich reakce.“ Ukázalo se však, že obavy byly zbytečné. Jako taxikář si Kopecký od pasažérů vysloužil velkou pochvalu a stylové pytlíky na zvracení v barvách R5 si nakonec všichni cestující odnesli jenom jako suvenýr.


DOPORUČUJEME: Redaktora AutoTN.cz svezl ve Fabii R5 profesionální závodník. Video z kabiny!

Realizace velkého pražského překvapení si vyžádala tým čítající bezmála stovku lidí a jen vyřídit všechna úřední povolení byl boj do poslední minuty. Závodní taxi při jízdě doprovázela speciálně upravená šestikolová bugina  ověšená kamerami, do akce v ulicích byl nasazený celý tým kameramanů, ke střihačům bez přestání proudily paměťové karty s natočenými záběry a o správně klouzavý povrch se celý den staral kropicí vůz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Video

Důležité Události