Mercedes

Unikly fotky nového Mercedesu G, revoluce se nekoná

Unikly fotky nového Mercedesu G, revoluce se nekoná
Zdroj: Mercedes-Benz

Oficiální premiéra má být až za týden, fotky ale unikly na internet už nyní. Oddychli jsme si, Mercedes G je pořád čistokrevný!

Upřímně? Báli jsme se, že nový Mercedes G vyměkne. Že vymění svoji offroadovou duši za pozlátko velkoměsta. Že se nechá strhnout směrem luxusních velkotonážních SUV, která mají hlavně ukázat na bohatství svých majitelů. To se ale naštěstí nestalo... Tedy ne že by třída G byla levná, s tím ani nikdo nepočítá, ale vypadá pořád drsně, základní tvary se zkrátka nemění. A pořád má extrémní žebřinový rám, tuhou zadní nápravu, tři diferenciály a jeho brodivost se ještě zvýšila na 70 centimetrů. Tleskáme!

DOPORUČUJEME: Mercedes testuje svoje prototypy i v ČR, pozor, za jejich volantem můžeš sedět i ty!

Uvnitř je to tedy úplně jiná káva, tady se 21. století nezapře, ale to asi nikomu vadit nebude. Mercedes jde cestou představenou u luxusního modelu S a kvalita pro detail je vidět i na fotkách. Géčko vždycky umělo snoubit dva různé světy a zdá, že tahle dovednost mu dál zůstane.

DOPORUČUJEME: Luxusní Mercedes Maybych je terénní šílenost pro 99 vyvolených

Navzdory oldschoolovému pojetí základní konstrukce se nebojíme o to, že by Géčko jezdilo nějak nevychovaně. Vpředu jsou totiž lichoběžníkové závěsy a v nabídce nebude časem chybět ani drsné vysoce výkonné provedení od AMG. Zatím budou ale v nabídce šesti a osmiválce známé z třídy S, novinkou je devítistupňový automat, v nabídce ale bude i redukce pro ježdění v terénu. Nová generace třídy G pak bude mít i přednárazový systém s detekcí chodců, asistent pro jízdu v pruzích, radarový tempomat a noční vidění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události