Policie

Napřed Superby, teď policie nakoupila auta do terénu

Napřed Superby, teď policie nakoupila auta do terénu
Zdroj: Týdeník Policie

Policie ČR rozšířila řady terénních aut. K poněkud problematickým Hyundaiům ix35 koupila 20 Land Roverů Discovery. V Čechách je na silnici budete potkávat jen zřídka.

Policie se pochlubila nákupem 38 nových Superbů v civilním provedení, které bude používat hlavně na dálnicích. S velkou slávou vyzkoušela i elektromobily i3 a jak všichni víme, tak sportovní BMW i8 prošlo v jejich rukách opravdu tvrdou zatěžkávací zkouškou. No a nyní se ve vší tichosti objevilo prvních deset Land Roverů Discovery, které si Policie pořídila vlastně docela nedávno. A má jich přibýt ještě dalších deset.


DOPORUČUJEME: Policie koupila 38 civilních Superbů, bude s nimi měřit rychlost na dálnicích

Zveřejnil to celkem mimoděk Týdeník Policie, když psal o tom, že dalších 55 českých policistů odjelo v pondělí na zahraniční mise v Makedonii a Srbsku. Na cestu vyrazili nejen ve služebních vozech Hyundai ix35 a VW Transporter, ale nově také ve speciálech Land Rover. „Vozidla jsou zařazena pod policejním prezidiem a budou sloužit právě čistě pro potřeby řadových policistů na zahraničních misích. Těchto speciálních vozidel zakoupila Policie ČR celkem dvacet. Deset z nich odjelo na zahraniční misi dnes, zbylých deset pojede do Makedonie a Srbska s dalším kontingentem.“ píše se v Týdeníku Policie.


DOPORUČUJEME: 253 km/h v tunelu na dálnici D1 zůstane bez trestu. Jak je to možné?

Discovery v tmavě zelené barvě s nápisy Policie na bocích budou využívány v těžko přístupných místech, aktuálně je ale čeká křest ohněm. V Makedonii a Srbsku pomáhají policisté ČR v ostraze hranich takzvaného Schengenského prostoru. Právě tady si se v minulosti ukázalo, že výhodný nákup vozů Hyundai ix35 možná nebyl tak dobrý jak se zdálo na začátku, auta určená jen do lehkého terénu totiž měla problém s průjezdností terénem a Policie ČR musela rychle pořizovat pět Toyot Land Cruiser, které byly schopny svěřené úkoly vykonávat. To Discovery bude podstatně lepší, nový model je výrazně lehčí a s šestiválcovými motory i moc pěkně jede.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události