Ferrari

SUV Ferrari - krabice, co pojede jako sportovní auto

SUV Ferrari - krabice, co pojede jako sportovní auto
Zdroj: archiv AutoTN.cz

Šéf Ferrari potvrdil SUV. A slíbil, že to bude nejrychlejší auto ve svojí třídě. „Pojede jako čistokrevné Ferrari,“ řekl doslova.

Inženýři Ferrari se poslední dobou opravdu nenudí. Zaměstává je nejen běžný vývoj, ale taky SUV, malý model a práce na elektrifikovaném modelu. Začali s LaFerrari a Sergio Marchionne, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Ferrari, řekl, že to není konečná. Dřív se ale dočkáme SUV, které se objeví na přelomu roků 2019 a 2020. „Ano, pracujeme na něm, ještě není hotové,” nechal se slyšet doslova. A dodal, že jejich SUV bude nejrychlejší na trhu.


DOPORUČUJEME: Pravda o SUV od Ferrari. Proč, kdy a jak?


Zatímco Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio se může pochlubit světovým rekordem na trati Nürburgringu pro vozy třídy SUV, tak v případě Ferrari spíš půjde o rychlost jako takovou. „Pojede a bude znít jako čistokrevné Ferrari. A věříme, že zákazníci ho budou milovat!“ A o tom asi nikdo pochybovat nemusí… Porsche vstoupilo jako první do neprobádaných vod a nyní mu Cayenne vydělává hromady peněz, následují ho úplně všichni, nejnovějším hráčem je Lamborghini Urus.


DOPORUČUJEME: Lamborghini Urus - velká bestie, která zrychlí na stovku za 3,6 s a jede přes 300 km/h


Jsme jen zvědaví, zda se pod kapotou objeví i dvanáctiválec. Ale upřímně, pochybujeme o to. Bylo by sice skvělé, kdyby Ferrari vytvořil první V12 SUV, po kterém všichni toužíme, ale podle všeho se u Ferrari budou držet osvědčeného přeplňovaného osmiválce. Ať tak či onak, bude to další luxusní SUV. A jestli ovládne trh? Uvidíme…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události