špionáž

Tajný test na D1. Poznáte tohle maskované auto?

Kličkovanou si na D1 kousek od Ostravy zahrálo tohle SUV pod maskovacími plachtami. Co nám to tu po dálnici jezdí?

Nejdříve ujíždí, pak se nechá předjet a nakonec zase frnkne. Černé SUV přikryté maskovacími plachtami se prohání na dálnici D1. Video natočil před pár dny čtenář autoTN.cz kousek za Ostravou směrem na Brno.

Záhadný vůz ho překvapil, hlavně rozměry zavazadlového prostoru. Co je to za auto?

Naším favoritem bylo nové Hyundai Santa Fe. Vzhledem k velkému “zadku” možná i ve verzi Grand, ve které se vyrábí současná generace tohoto modelu. Hyundai právě připravuje novou generaci na velkou premiéru, která proběhne v březnu v Ženevě.

Související obsah

Jenže má to háček. Hyundai má sice továrnu v Nošovicích, ale modely Santa Fe a Grand Santa Fe se tam nevyrábějí. Montují se nejblíž v ruském Kaliningradu a ten je od Ostravy celkem daleko.

Navíc podle prvních zveřejněných fotek má nové Santa Fe o dost užší přední světlomety. A také jinou masku i boční prolisy.

Že by spíš hrátky s Tucsonem? To už je trochu pravděpodobnější. Model Tucson se v továrně na Frýdecko-Místecku vyrábí. Současná třetí generace je na trhu od roku 2015, což už by byl pomalu věk na nějaký ten facelift. Hyundai navíc údajně do budoucna chystá jeho sportovní verzi N.

V Nošovicích samozřejmě nechtějí záběry vůbec komentovat. „Po České republice se pohybují řádově desítky testovacích aut různých značek a my nové modely komentujeme až ve chvíli, kdy jsou představeny globálně či pro náš trh,“ podotkl Ondřej Šuch z tiskového oddělení Hyundai.

Co myslíte vy?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu špionáž

Důležité Události