Autodrom Most

Mostecký autodrom přišel o legendu. Sezónu zahájí vzpomínkou

Mostecký autodrom přišel o legendu. Sezónu zahájí vzpomínkou
Zdroj: Autodrom Most

Mostecký autodrom chystá na sobotu 25. března tradiční zahájení letošní závodní sezony. The Most AUTOSHOW 7 nabídne od 09:00 do 18:00 hodin oblíbené volné jízdy s vlastním vozem po závodním okruhu.

Závodní sezóna startuje. Mostecký autodrom se na začátku té letošní rozloučí se svou legendou. V rámci zahajovací akce vzpomene na bývalého sportovního ředitele a velkého patriota autodromu Gerharda Ittnera, který na konci loňského roku podlehl dlouhé nemoci.

„V tiskovém středisku v paddocku autodromu budeme po celý den promítat diapozitivy se snímky Gerharda Ittnera. Poslední jízda v závěru autoshow bude patřit čestnému kolu za našeho kamaráda, který je legendou mosteckého okruhu, pro některé z nás byl dobrým učitelem a velkým vzorem. Budeme rádi, pokud se návštěvníci připojí,“ uvedl sportovní ředitel autodromu Michal Marek.

Gerhard Ittner (na snímku) měl řadu kamarádů i mezi traťovými komisaři autodromu. Dá se tedy předpokládat, že si akci nenechají ujít. „Odhadujeme, že symbolicky se s Géťou přijde rozloučit hodně traťáků. Po skončení autoshow je proto zveme ke společnému posezení do vybrané mostecké restaurace, kde při dobrém jídle a pití na něho všichni určitě zavzpomínáme,“ dodal Marek.

Zahajovací autoshow ale bude patřit i veřejnosti. Návštěvníci si budou moci projet závodní okruh ve vlastním autě, cena zůstává 150 korun za desetiminutové svezení. Každý si může zkusit i adrenalinový zážitek z taxijízdy po okruhu v závodním speciálu, v němž je proveze zkušený jezdec.

Organizátoři lákají také na stále oblíbenější Louda Cup – polední jednokolový netradičně pojatý závod s tenisovým míčkem v košíčku na přední kapotě vlastního vozu.

Související obsah

Letošní novinkou je soutěž The Most Monster Challenge, neboli slalom traktorem mezi kužely. „Hledali jsme další atrakci, která by program autoshow zpestřila. Myslím, že vidět traktor na velkém závodním okruhu rozhodně nikoho nudit nebude. Odvážlivci, kteří zasednou za jeho volant, zaslouží skutečné uznání,“ usmívá se eventová manažerka autodromu Michaela Rosenkranzová.

K dispozici bude i dětské dopravní hřiště s koly a koloběžkami k zapůčení zdarma. Bezplatný je i vstup a parkování v areálu autodromu. Zájemci o účast v Louda Cupu i o jízdu traktorem by se měli ohlásit předem e-mailem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události