Automobilky

Tohle je nový český sporťák: Milionový roadster ze Smržovky

Tohle je nový český sporťák: Milionový roadster ze Smržovky
Zdroj: Kaipan

Inovovaný model Kaipan 57a z manufaktury na sportovní roadstery ze severočeské Smržovky se ve čtvrtek představil ve světové premiéře během prvního dne Autoshow v Praze. Firma chce letos vyrobit asi 25 vozů a Kaipan 57a má být základem výroby.

Nový Kaipan 57a byl schválený pro sériovou výrobu letos v lednu. Základem je, stejně jako u předchůdce, vyhlášený benzinový čtyřválec 1,8 Turbo z první generace Škody Octavie, který kvůli emisím dostal nový katalyzátor. Disponuje výkonem 110 kW a splňuje novou emisní normu Euro 6.

"V současnosti máme objednáno a zaplaceno deset vozů," uvedl pro ČTK majitel firmy ze Smržovky Michal Hradský.

Základní cena kompletně vyrobeného a dodaného auta je 1,28 milionu korun. Zájemci ale si mohou roadster objednat i jako stavebnici. Pak dostanou sadu dílů a sporťáček si postaví doma. Cena stavebnic se pohybuje od 174.000 do 710.000 korun. Dodací lhůta kompletního vozu je půl roku, u stavebnic je to od tří do pěti měsíců.

Kromě modelu 57 se základem z Octavie vyrábí Kaipan i modely 14 a 16 se základem ze Škody favorit a Fabia.

Na Autoshow ale není k vidění jen nový český roadster. Od čtvrtka do neděle se na výstavišti v pražských Holešovicích představuje více než 20 automobilových novinek a celkem 43 značek.

Návštěvníci uvidí například koncept Škoda Vision X nebo Hyundai i30 Fastback.

Autoshow je vedle slavnosti Legendy největší automobilovou výstavou v Česku. Jednotlivé modely tu nevystavují automobilky, ale dealeři. Klasický autosalon za účasti importérů se v Česku od roku 2014 nekoná.

Výstava bude otevřená od 10:00 do 19:00, v neděli do 17:00. Plné vstupné je 200 Kč, rodinné pak 400 Kč.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Automobilky

Důležité Události