Aston Martin

James Bond prodává svou superkáru Vanquish 007

James Bond prodává svou superkáru Vanquish 007
Zdroj: Christie's

Na celém světě je jen 100 vozů Aston Martin Centenary Edition Vanquish. A jeden z nich bude brzy k mání. Jeho majitel Daniel Craig ho dává do charitativní dražby.

Slavný britský herec Daniel Craig si pořídil luxusní Aston Martin Vanquish v roce 2014. Automobilka při oslavách 100. výročí od svého vzniku vyrobila jen 100 kousků v limitované edici Centenary.

A můžete hádat, jaké pořadové číslo měl vůz pro známého představitele legendárního agenta Jamese Bonda z filmů Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall a Spectre. Trefili jste se, Craig vlastní auto s označením 007.

 

Dlouho už ale jeho majitelem nebude. Svůj Aston Martin věnuje do charitativní dražby, kterou pořádá aukční síň Christie’s Aukce 20. dubna v New Yorku.

Výtěžek půjde na podporu profesního rozvoje mladých lidí ze znevýhodněných komunit. „Je velkým potěšením tento vůz řídit. I když mi bude chybět, chci prodejem podpořit velmi dobrou věci,“ říká Daniel Craig.

A jaká může být prodejní cena? Podle odhadů odborníků by se mohla pohybovat mezi 400.000 až 600.000 dolarů, tedy 8,24 až 13,36 milionů korun.

Aston Martin Vanquish z limitované edice má levostranné řízení a je schválen pro běžný silniční provoz. Craig má slabost pro modrou barvu, exkluzivní kupé je tak tmavě modré a do stejného odstínu je odladěný i ručně vyráběný interiér z luxusní kůže, karbonových vláken a hliníku. 

Vanquish od britského představitele Jamese Bonda je vybavený benzinovým motorem V12 o objemu 6,0 litrů a automatickou převodovkou. Jeho maximální rychlost je 294 km/h.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události