Kuriozita

Auta na boku, na střeše i v patře. Bílina a 7 dalších kuriózních nehod

Auta na boku, na střeše i v patře. Bílina a 7 dalších kuriózních nehod
Zdroj: YouTube

Neuvěřitelných situací jsou svědku policisté i hasiči pomáhající při odstraňování následků dopravních nehod. Auta často končí v neuvěřitelných polohách, některé nehody mají prapodivné příčiny. Podívejte se na výběr některých kuriózních případů z poslední doby.

Poslední podivuhodný případ hlásí obyvatelé Bíliny na Teplicku. V pátek brzy ráno se tam totiž odehrála nehoda, nad kterou se pozastaví asi každý, kdo uvidí výslednou polohu havarovaného auta. Červená felicie totiž po karambolu zůstala "viset" na levém boku, koly se téměř dotýkala zdi vedle stojícího domu.

Více zde:

Související obsah

A tady je výběr dalších kuriózních nehod z posledních měsíců:

Až do kabiny tahače Scania se podíval srnec, který vloni vběhl náklaďáku do cesty u Krašovic na Příbramsku. Zvíře prorazilo čelní sklo a skončilo zraněné uvnitř kabiny. Řidič soupravu okamžitě zastavil a z obavy o vlastní bezpečnost utekl. Lehké odřeniny mu pak ošetřila posádka zdravotnické záchranné služby.

Zdroj: pocasi-chorvatsko.cz

Tak tohle je pech. Přímo do historické brány si to vloni v červenci namířil řidič téhle čerstvě vyleštěné oktávky v Nahořanech v Královéhradeckém kraji. Záchranka musela převést do nemocnice čtyři zraněné. Bránu musel prověřit statik. Chráněná památka z roku 1885 jakoby neobratné řidiče přitahovala, už v roce 2014 ji hodně pobořila dodávka.

A tuhle znáte?

Související obsah

Jeden trochu starší případ, ale taky stojí za to. V ostravském autoservisu museli hasiči vyprošťovat tohle kiu, která se uvolnila ze zvedáku. Auto spadlo zřejmě kvůli jednomu vadnému držáku zvedáku, který se urval a pak ještě zapíchl do konstrukce. Obsluha naštěstí stačila včas utéct a celá událost se obešla bez zranění. Majitel auta už asi tak šťastný nebyl, i když od dalšího poškození mu hasiči auto zachránili.

Ani v zahraničí samozřejmě není na podivuhodné nehody nouze. Tenhle “bizár“ je ze začátku roku – ve městě Santa Ana nedaleko Los Angeles vyletělo auto ze silnice až do prvního patra domu, kde se zapíchlo v ordinaci místního zubaře. Řidič zřejmě ve vysoké rychlosti ztratil kontrolu nad vozem a ten se odrazil o obrubník. Řidič i spolujezdec vyvázli bez vážnějších zranění. Stejně jako zubař... Vyšetření v nemocnici ale ukázalo, že posádka auta byla pod vlivem. (Zdroj videa: Twitter)

Tak tady je kuriózní nejen nehoda - jak mohl řidič tenhle sloup trefit tak neomylně? Každopádně o zábavu se při likvidaci následků postarala i kočka, která si začala hrát se spadlým elektrickým vedením a značně tak komplikovala práce. Nehoda se odehrála vloni v Nachodce v ruském Přímořském kraji. (Zdroj videa: YouTube)

Tohle je podivné video ze Singapuru. Kamery tam zachytili auto duchů!!To se najednou vynořilo odnikud přímo na křižovatce a způsobilo havárii, protože šofér bílého auta už před ním nedokázal zabrzdit. Děsivý okamžik vyvolala rozruch na sociálních sítích, uživatelé se přou o to, co vlastně na záběrech je. Nejrozumnější vysvětlení mluví o optickém klamu a chybě čočky na kameře. (Zdroj videa: YouTube)


Pády z různých pater parkovacích domů patří ke klasice kuriózních nehod. Ať už si řidiči spletou plyn s brzdou nebo omylem zařadí zpátečku. Tahle loňská nehoda z amerického Austinu je vysoký level. Řidička BMW spadla ze sedmého patra! A to těsně vedle Chevroletu Tahoe. Jeho šofér musel být hodně překvapený...

Řidička BMW utrpěla vážná zranění a skončila v nemocnici, řidiči chevroletu se nic nestalo. Stačilo přitom, aby se BMW zřítilo o pár vteřin dříve a mohlo být mnohem hůř i pro něj.

Tyhle garáže v Austinu jsou asi prokleté, už v roce 2016 tam spadlo jiné auto až z nejvyššího patra. Řidič měl štěstí, že se nejdřív na chvíli zachytilo o okraj a on stihl vyskočit ještě před pádem.

Majitel parkovacího domu se nechal slyšet, že se jedná o pouhé dva ojedinělé případy za téměř čtyřicet let, kdy garáže v Austinu fungují. (Zdroj videa: YouTube)

A pokud ještě nemáte dost, tady je další přehlídka:

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události