Sníh

Nepřibližujte se v mrazech ke kamionům. Můžete skončit takhle

Námraza a led způsobují řidičům v posledních dnech velké problémy. Například na Královéhradecku se za poslední týden staly tři dopravní nehody zaviněné ledem, který se uvolnil z aut.

Rozbitá čelní skla, poničená auta, škody do desítek tisíc. To jsou výsledky několika nehod z posledních dní. A scénář je vždy podobný: ze střechy návěsu kamionu se uvolní velký kus ledu a zasáhne vozy jedoucí vzadu. 

Jen na Královéhradecku za poslední týden vyjeli policisté třikrát k nehodám, které nahlásili řidiči poškozených aut. Osudnou se jim stala právě jízda za nákladními auty.

Naštěstí řidiči s poškozenými vozy dokázali včas zastavit a nikdo nebyl zraněn.

Související obsah

Řidiči kamionů každopádně podcenili mrazivé počasí a před jízdou nesplnili svojí povinnost: odstranit z přívěsů veškeré zmrazky a led. Odpor vzduchu pak led vymrštil za nákladní auto.

A dokážete si představit, co několik kilogramů těžký led udělá na kapotě nebo předním skle dalších aut.

Více o nehodách v reportáži Filipa Pultara v úvodu článku.

Podle policie si ani jeden z řidičů nákladních aut ničeho nevšiml, nebo všimnout nechtěl a z místa nehody odjel. Tím se ale nemění nic na tom, že právě řidiči nákladních aut jsou jednoznačnými viníky takových nehod. Je jejich povinností kamiony před jízdou očistit.

Související obsah

Policie teď hledá svědky. Pokud se podaří kamioňáky najít, hrozí jim dvoutisícová pokuta a samozřejmě náhrada škody.

TN.cz / TV Nova / Filip Pultar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události