Dálnice

Silničáři ve velkém najíždějí na dálnice. Tady nás čeká peklo

Dálnice D1, D2, D5, D8, D11, Pražský okruh. Tam všude začínají jarní práce a řidiči tak mohou počítat s komplikacemi. Ministr dopravy prosí o trpělivost.

Na nejvytíženější české dálnici mezi Prahou a Brnem právě začínají stavební práce po zimní přestávce. Pokračování modernizace D1 může komplikovat dopravu už o nadcházejícím víkendu na úsecích u Humpolce a Jihlavy, kde bude kvůli dopravnímu značení omezen provoz na jeden pruh v každém směru. Do konce března a v dubnu začnou stavební práce na celkem pěti úsecích.

„Brněnskou dálnici stavíme celou znovu za provozu, jsme zhruba v polovině všech prací. Řidiče prosím o trpělivost při zahajování jednotlivých staveb, kdy je nutné omezovat dopravu kvůli dopravnímu značení a umístění mobilních svodidel. Řidiči si budou muset opět zvyknout na bezpečnou osmdesátikilometrovou rychlost v modernizovaných úsecích, ale také na možné kolony,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Související obsah

Silničáři na některé úseky začnou najíždět i o velikonočním víkendu, kdy tradičně provoz houstne. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ale slibuje, že se vyhne špičkám ve čtvrtek, v pátek i v pondělí a nejnáročnější práce, které si dočasně vyžádají stažení dopravy do jednoho pruhu D1 zvládne během velikonoční soboty a neděle.

Související obsah

Během jara se bude ve velkém opravovat také Pražský okruh, most na dálnici D2, vozovka na několika úsecích plzeňské D5, ústecká D8 a hradecká D11 v blízkosti metropole.

Konkrétně půjde o opravu vozovek a mostů na Pražském okruhu, pravý jízdní pruh při výjezdu na plzeňské D5, příjezd po metropole po ústecké D8 nebo mladoboleslavské D10 či hradecké D11.

Podrobné mapy podle jednotlivých oblastí:

S tím jsou samozřejmě spojené uzavírky jednotlivých pruhů, omezení a kolony. „Řidičům doporučujeme vždy před jízdou využívat stránek www.dopravniinfo.cz, kde najdou nepřetržité dopravní informace. Volat mohou také na bezplatnou linku a asistenční službu ŘSD 800 280 281, kde jsou operátoři připraveni poradit s průjezdností konkrétních tras nebo pomoct v případě poruch na dálnici,“ doplňuje ministr dopravy.


Podívejte se na přehled velkých jarních oprav:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události