Uber

Řidička Uberu byla dříve mužem. Seděla za loupežné přepadení

Řidička Uberu byla dříve mužem. Seděla za loupežné přepadení
Zdroj: Policie v Tempe / vězeňská služba v Arizoně

Zaměstnankyně Uberu je bývalá trestankyně. Nebo vlastně trestanec... A za mřížemi strávila nějakou dobu i oběť nedělní nehody samořiditelného auta. Srážce každopádně zřejmě nešlo zabránit.

Policie původně informovala o tom, že za volantem samořiditelného auta Uberu, které v noci na pondělí v Arizoně usmrtilo chodkyni, seděl Rafael Vasquez.

Nakonec se ale ukázalo, že tento muž, se povžuje za ženu, říká si Rafaela Vasquezová (44) a nemá zrovna nejčistější životopis.

Související obsah

V minulosti si ještě jako Rafael odseděl čtyři roky ve vězení za ozbrojenou loupež a falšování dokumentů, propuštěný byl v roce 2005. Kdy se začal považovat za ženu, není jasné.

Podivná minulost nic nemění na tom, že podle dosavadních závěrů vyšetřování za srážku pravděpodobně nemohla technologie samořiditelného auta, ani Vasquezová. Ta v danou chvíli plnila roli bezpečnostní řidičky, která nese zodpovědnost a dohlíží na systém přepnutý do režimu autopilota. Má být připravená okamžitě převzít řízení.

Vasquezová řekla policii, že ženu, která skočila před auto, neviděla. Absolutně nestihla reagovat. Vše se odehrálo během zlomků vteřiny a ani technologie neměla šanci auto přibrzdit nebo dokonce zastavit. Podle policie to potvrzují i záběry z autonomního volva.

Obětí nehody je Elaine Herzbergová (49). I ta si mimochodem odseděla slušných pár měsíců za drobnou trestnou činnost a drogové delikty. V poslední době žila na ulici.

Související obsah

Těsně před srážkou vstoupila do silnice z neosvětleného místa, vedle sebe tlačila kolo obtěžkané nákupními taškami.

Auto jelo rychlostí 64 km/h v místě, kde je limit zhruba 70 km/h (45 mil v hodině) a řidička tvrdí, že se plně věnovala provozu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události