Policie

Policisté to vzdali. Mustang ujížděl tak rychle, že ani nepřečetli značku

Policisté to vzdali. Mustang ujížděl tak rychle, že ani nepřečetli značku

Policisté radši vzdali nebezpečnou honičku po nechvalně známe silnici, než aby riskovali svoje životy i životy dalších lidí. Šílence v mustangu tak nechali ujet.

Policisté naměřili tmavému Fordu Mustang rychlost přes 220 km/h během večerní hlídky na dálnici číslo 70 západně od amerického Denveru. Okamžitě se pustili do pronásledování. Jenže řidič mustangu ještě zrychlil a nedal policejnímu autu šanci.

Související obsah

"Snažili se ho dohnat, ale nedokázali to. Nedostali se dostatečně blízko," shrnul policejní mluvčí Gary Cooper. Mustang během pár vteřin výrazně zvýšil rychlost, radar mu stihl změřit přes 240 km/h. Hlídka tak nedokázala ani rozluštit poznávací značku nebo auto blíž identifikovat.

Policisté pronásledování rychle vzdali. I vzhledem k tomu, že šlo o hodně nebezpečný úsek. Dálnice 70 kopíruje řeku Colorado a rovinky střídají poměrně ostré zatáčky. Řidiči v místech často přeceňují své schopnosti a každý rok tam dochází k řadě smrtelných nehod.

Pirátovi v mustangu se sice tentokrát podařilo uniknout, ale šel do extrémního rizika. Policisté mu svým rozhodnutím dost možná zachránili život. Navíc měl štěstí, že na zmíněném úseku zrovna nestála další hlídka, která by ho zablokovala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události