řidiči

Nepoučitelní! Policie při masivním zátahu nachytala stovky řidičů

Nepoučitelní! Policie při masivním zátahu nachytala stovky řidičů
Zdroj: ČTK

Přestože o téhle akci dávala policie předem vědět a dokonce zveřejnila i seznam míst, kde bude hlídkovat, v pasti uvízly stovky řidičů.

Přes 800 policistů, téměř 7000 zkontrolovaných aut. To je rozsah středeční akce na českých silnicích. Policisté od časného rána měřili na stovkách míst po celé ČR, na problémové úseky jim dali tipy místní obyvatelé.

Související obsah

A výsledek? Přestože policie na preventivní zátah předem upozorňovala, nachytaly hlídky víc než 3000 hříšníků. “Do akce jsme nasadili celkem 811 policistů, kteří zkontrolovali téměř sedm tisíc vozidel. Byť jsme předem upozorňovali veřejnost, že tato akce proběhne, řidiči spáchali 3 266 dopravních přestupků, z nichž ve 2 609 případech došlo k překročení rychlosti,“ vypočítává policejní mluvčí Ivana Nguyenová.

Jeden přestupek tak vychází na každého druhého kontrolovaného řidiče, v drtivé většině se trestalo za rychlost. A to přesto, že se celá akce jmenovala Speed Marathon...

Další vybrané prohřešky:

Požití alkoholu (přestupek): 13

Požití alkoholu (trestný čin): 1

Požití návykových látek: 2

Nevyhovující technický stav vozidla: 145

Vozidla bez dálniční známky: 23

Dobrou zprávou je, že na českých silnicích nedošlo v souvislosti s dopravní nehodou k žádnému úmrtí.

Česko se přidalo k mnoha dalším evropským zemím, ve kterých tato preventivní dopravní akce probíhala. Tipy na problémová místa přitom policistům dávali sami lidé, kteří bydlí v okolí nebo místy často jezdí.

Za každý kraj vybrali desítky úseků, z nichž nejvíc bylo ve Středočeském kraji (174), dále pak v Jihomoravském (143) a Libereckém kraji (106).

Policisté slibují, že podobné obří celorepublikové kontrolní akce budou během jara a léta nejméně jednou měsíčně opakovat. Cíl je jediný - snížit počty nehod - hlavně těch smrtelných. Jen loni na českých silnicích zemřelo přes 500 lidí.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události