Nehoda

MAPA: Tohle je 10 nejrizikovějších míst na českých silnicích

Čtyři oběti, 19 těžce zraněných, 48 lehce zraněných. Taková je smutná bilance deseti nejrizikovějších míst, které vloni přibyly do mapy ČR.

Nové nejrizikovější místo v ČR je v Olomoucké ulici v Hranicích. U odboček k benzinovým stanicím se loni staly čtyři nehody, z toho dvě vážné. Jeden člověk tam zraněním podlehl, dva vyvázli s těžkými zraněními a šest lidí s lehkými.

K nehodám tu dochází hlavně při přebíhání frekventované čtyřproudovky. Chodci si tu často zkracují cestu do průmyslového parku. Přechod pro chodce je přitom nedaleko.

Z desítky nových míst, kde se loni často bouralo jsou čtyři na křižovatkách, pět mimo křižovatku, a jedena nehoda na přechodu pro chodce. Celkem se na všech těchto úsecích stalo 35 nehod, z toho 20 vážných s úmrtím nebo s těžkým zraněním.

Vyplývá to z žebříčku nejčastějšího výskytu nehod, jejichž důsledkem bylo těžké zranění či úmrtí. Sestavila jej pojišťovna Allianz, která vychází z údajů policejní databáze. Jde o nehody, které se staly v jedné lokalitě, maximálně 100 metrů od sebe.

První desítku nových nebezpečných úseků si můžete prohlédnout v mapě (mapu si můžete v pravém horním rohu zvětšit, každé místo lze přiblížit až na detailní zobrazení rizikového úseku):

Druhé i třetí nové nejrizikovější místo je v Pardubickém kraji. Obě se nacházejí na silnici I/35. První z nich v úseku mimo křižovatku ve Vysokém Mýtě na silnici vedoucí podél místního autodromu. Loni se tam stalo šest nehod, z toho dvě vážné. Jeden člověk kvůli nehodě zemřel, jeden se těžce zranil a sedm si odneslo lehká zranění.

Na hlavní křižovatce v obci Jaroslav v okrese Pardubice se staly čtyři nehody, z toho dvě vážné. Jednoho člověka stála nehoda život, jeden si odnesl těžké zranění a dva lidé se lehce zranili.

Související obsah

Hned tři nové rizikové lokality z první desítky jsou na Vysočině, dvě v Pardubickém kraji, a po jedné v Jihomoravském, Královéhradeckém, Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji.

Žebříček se týká loňských nehod a nebere v potaz nebezpečné úseky, které už figurují v předchozích žebříčcích. Celou Allianz Automapu s údaji za roky 2014 – 2017 si můžete prohlédnout zde.

Analýza se týká nehod na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích I. třídy. Vychází z veřejně přístupné databáze s lokalizací všech dopravních nehod v ČR evidovaných Policií ČR.

TV Nova / TN.cz,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události