Testování

VIDEOTEST: Cactus není, co býval. Létá jako Aladinův koberec?

Citroën skončil s výrobou úspěšného modelu C4, o který po letech přestávali mít zákazníci zájem. Prázdné místo má zaplnit nový “francouzský golf“, předělaný Cactus.

Cactus, už jako crossover, svého méně výstředního sourozence drtil. A nakonec ho úplně nahradil. V Citroënu se totiž rozhodli, že z crossoveru udělají hatchback. A tohle je výsledek.

Dřív to bývalo auto, které upoutalo pozornost hlavně obalem z ochranných plastových polštářků. Zajímavé řešení se docela povedlo, ale pořád to byl malý lowcostový kříženec.

Související obsah

Přestup mezi seriózní hatchbacky byl odvážný krok. Cactus přišel o plasty, dostal víc laku, nová světla, solidnější materiály a lepší technickou výbavu. Celkově je design o dost umírněnější, i když v nabídce zůstalo až 31 barevných kombinací laku a barevných paketů.

V interiéru je Cactus pořád malý, ale zase o něco pohodlnější i díky úplně novým sedačkám. Ponechal si i několik zvláštností, třeba nepraktická vyklápěcí zadní okna.

Největší změna se udála na podvozku. C4 Cactus přichází ve světové premiéře s tlumiči PHC (Progressive Hydraulic Cushions), které kombinují klasiku se dvěma hydraulickými dorazy. Ty tlumí rázy při větších nerovnostech. Citroën díky nim slibuje efekt "létajícího koberce", bez negativního vlivu na stabilitu.

Jak se celková změna Cactusu povedla? Podívejte se v našem testu.

Na další testy se můžete podívat ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události