Porsche

Kdo bude ječet víc? Šarapovová si dala rande s pilotem F1

Kdo bude ječet víc? Šarapovová si dala rande s pilotem F1
Zdroj: Porsche

Hodně nesourodou dvojici si vybrala automobilka Porsche k natáčení propagačního videa na okruhu ve svém vývojovém centru v německém Weissachu. Tenisová hvězda Maria Šarapovová usedla do jednoho auta s bývalým jezdcem F1 Markem Webberem. A rozhodně nešlo o jen tak ledajaké auto.

"Už jste někdy viděli Marka Webbera na sedadle spolujezdce?“ ptá se vysmátá tenistka za volantem. Australan jezdil Formuli 1 a mimo jiné i vytrvalostní závody jako pilot továrního týmu Porsche. “Nikdy!“ hlásí sám Webber, zatímco se poutá před šílenou jízdou.

Související obsah

Na trať vyjeli ve žlutočerném Porsche 911 GT2 RS. To znamená: 700 koní, stovka za 2,8 sekundy a maximální rychlost 340 km/h. Dost netradiční prostředí pro rande...

Šarapovová si to za volantem auta, které stojí od 7,5 milionů korun, viditelně užívá. Webber vedle ní už tolik ne. Nejdřív radí, pak už se jen děsí.“Můj bože!“ řve v jednu chvíli, občas sáhne blonďaté tenisové superstar do řízení, občas se jen drží za hlavu.

Pak si role vymění. "Tak a teď pomsta!“ hlásí Webber. Je ve svém živlu a ječet začíná Šarapovová.

Není divu, GT2 RS je nejvýkonnější a nejrychlejší Porsche 911 v historii. Šestiválec 3,8 l dosahuje výkonu 515 kW, zatáčky projíždí na hranici fyzických možností. Na Nordschleiffe vloni zajelo rekordní čas 6 minut a 47,3 vteřiny, což jen potvrdilo pověst nejrychlejšího produkčního vozu německé značky.

Související obsah

A Webber to s takovým autem rozhodně umí rozjet. „Tak ti pěkně děkuju,“ prohodí bledá ruská tenistka ironicky. Ale v cíli už byla smířlivější. "Je vždycky fascinující zažít na vlastní kůži to, co profesionální závodní jezdec dokáže se supersportem. A to jsem přesvědčená, že nejel na plné obrátky. Je to přeci jen gentleman, " dodala pětinásobná grandslamová vítězka, která má za sebou i patnáctiměsíční stopku za doping.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události