Porsche

Dechberoucí záběry: Zelené peklo z pohledu pilota Porsche 911

Nejvýkonnější atmosférická "devětsetjedenáctka“ zajela rekordní čas na Severní smyčce Nürburgringu. Nové Porsche 911 GT3 RS projelo Zeleným peklem za 6:56,4 minuty. Vy si teď můžete rekordní jízdu vychutnat celou přímo z pohledu závodního jezdce. Podívejte se na video v úvodu článku. A radši se něčeho držte.

Rekord v kategorii sportovních vozů s homologací pro silniční provoz stanovil s novým modelem 911 GT3 RS tovární jezdec Porsche Kévin Estre. Francouz překonal dosavadní nejlepší čas o 24 sekund.

Po modelech 918 Spyder a 911 GT2 RS je nový GT3 RS již třetím sériově vyráběným sportovním vozem Porsche s notářsky ověřeným časem pod hranicí sedmi minut na kolo. A to na nejnáročnějším závodním okruhu na světě - slavné Nordschleife německého Nürburgringu, které se přezdívá Zelené peklo.

Čas se měřil na okruhu o délce 20,6 kilometru, běžně používaném pro rekordní jízdy.

Související obsah

“Žádný jiný model Porsche nemá tak blízko k motoristickému sportu jako nový GT3 RS. V jeho konstrukci bylo využito mnoho inovativních nápadů z vrcholového motoristického sportu, například ze závodního vozu 911 GT3 R. Na tom je založena naše filozofie modelů GT. Technika nejvyšší úrovně musí fascinovat, ale také poskytovat nezapomenutelné zážitky,“ popsal úžasnou “devětsetjedenáctku“ Frank-Steffen Walliser, který u Porsche vede oddělení motoristického sportu a vozidel GT.

Porsche kromě záběrů z kabiny zveřejnilo i další video rekordní jízdy:

Devětadvacetiletý Estre odstartoval do rekordního kola v 16. dubna v 11:40 h za optimálních podmínek s teplotou vzduchu 14 stupňů Celsia a teplotou vozovky 18 stupňů. „Toto bylo pro mě senzační zkušeností, především v rychlých zatáčkách a při brzdění má GT3 RS neuvěřitelně blízko k našemu závodnímu vozu GT3 R, na čemž má svůj podíl také nová generace sportovních silničních pneumatik s dezénem. Hodně se mi líbí také motor vozu GT3 RS. Je to fantastický pocit vytáčet šestiválec až k 9000 otáčkám za minutu. Jeho zvuk je sen a točivý moment mohutný,“ vyprávěl jezdec nadšeně.

Kévin Estre je od roku 2016 členem týmu továrních jezdců Porsche. Mimo jiné se účastní vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC, včetně závodu 24 h Le Mans, s vozem Porsche 911 RSR a mistrovství ADAC GT Masters s vozem 911 GT3 R.

Porsche 911 GT3 RS se závodním podvozkem a atmosféricky plněným vysokootáčkovým čtyřlitrovým motorem o výkonu 383 kW (520 koní) oslavilo svou světovou premiéru začátkem března na Ženevském autosalonu. Vrcholný sportovní automobil zrychlí z nuly na 100 km/h za 3,2 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 312 km/h.

Porsche 911 GT3 RS se dá pořídit i v Česku, a to za cenu od 5.084.272 Kč včetně DPH a specifické výbavy pro náš trh.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události