Bezpečnost

Nové pravidlo? Nesouložte na kruhovém objezdu!

Nové pravidlo? Nesouložte na kruhovém objezdu!
Zdroj: Profimedia

Neběhejte nazí po mostech a nesouložte uprostřed kruhových objezdů. S touhle výzvou přišly norské úřady. Vzkaz se týká maturujících studentů.

Maturanti v Norsku totiž mezi 20. dubnem a 17. květnem pořádají divoké oslavy plné večírků, alkoholu a sexu. Studenti nosí barevné kombinézy, najímají si dodávky, ve kterých se projíždějí po městech, a paří. Hodně paří.

Součástí oslav je i plnění různých úkolů v rámci zkoušky z dospělosti. Ve městě Ringsaker studenti vyhlásili, že testem projde jen ten, kdo bude mít chráněný sex na třech místních kruhových objezdech a přeběhne nahý 1.420 metrů dlouhý most.

Související obsah

"Nechci kazit zábavu, oslavy k ukončení studia patří, ale určitě existují bezpečnější výzvy,“ komentoval nápad studentů šéf norské správy silnic (NPRA) a bývalý ministr dopravy Terje Moe Gustavsen.

S nadhledem požádal studenty, aby kvůli bezpečnosti na silnicích od zmíněných úkolů upustili. O jeho výzvě informovala řada norských médií i agentura Reuters.

"Běhání bez oblečení po mostě není samo o sobě nebezpečné, ale mnohé řidiče to může překvapit a mohli by zapomenout, že řídí,“ komentoval Gustavsen. A na podobná bezpečnostní úskalí upozornil i studenty, kteří se chystali souložit uprostřed kruhových objezdů a přebíhat rušné silnice.

Související obsah

Studenti středních škol v Ringsakeru ocenili jeho nadhled. Studentský výbor vzkázal, že jde o legrační tradici, ale že chápe obavy o bezpečí, a sex na kruháči byl ze seznamu stovky absolventských úkolů vyškrtnut. Studenti připomněli, že úkoly jsou sestavovány s humorem a že si oslavy určitě užijí i bez kruhových objezdů.

Gustavsen to následně komentoval jako “fantastické rozhodnutí“.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události