Ford

Ford to vzdává! V USA stáhne z trhu menší auta, až na dvě

Ford to vzdává! V USA stáhne z trhu menší auta, až na dvě
Zdroj: Profimedia

Sedany a hatchbacky nemají v Severní Americe budoucnost. Lidé prostě chtějí jen SUV a velká auta. To je závěr automobilky Ford, která v USA a Kanadě stáhne skoro všechny své menší modely z prodeje. Uvedl to zpravodajský portál CNN s odvoláním na oznámení Fordu.

Fiesta, Taurus, Fusion a klasický Focus postupně z autosalonů v celé Severní Americe zmizí. Ford uvedl, že jediné dva modely, které má smysl držet, jsou Mustang a Ford Focus Active, hybridní hatchback, který má debutovat v roce 2019.

Ford tak reaguje na klesající tržby v daném segmentu, které nepokryjí rostoucí náklady na výrobu.

Související obsah

Svoje pozice samozřejmě bude americká automobilka dál držet v oblíbených segmentech SUV, crossoverů, pickupů a trucků, kde jí tržby rostou. Ford Motor v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil čistý zisk o devět procent na 1,74 miliardy dolarů (36,43 miliardy korun). Nákladní a užitková auta různých velikostí mají tvořit do roku 2020 až 90 % portfolia Fordu v Severní Americe.

Automobilka také uvedla, že se porozhlédne po mezerách na trhu, které by se daly zaplnit kombinací různých větších aut a jejich nejlepších vlastnosti, jako jsou vyšší světlá výška, prostor a všestrannost. Chce zkusit auta, která nepatří do typických kategorií.

Související obsah

Firma zároveň vzkázala, že chce do roku 2022 ušetřit na nákladech 25,5 miliardy dolarů.

Podle některých spekulací by se Ford mohl během pár let ze segmentu malých aut stáhnout úplně. V Americe podobně začínají uvažovat i další výrobci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ford

Důležité Události